Płonący stos. Księga 1: Kielich wiatru. Krąg popiołów

Okładka książki Płonący stos. Księga 1: Kielich wiatru. Krąg popiołów Cate Tiernan
Okładka książki Płonący stos. Księga 1: Kielich wiatru. Krąg popiołów
Cate Tiernan Wydawnictwo: Amber Cykl: Płonący stos (tom 1) fantasy, science fiction
Płonący stos (tom 1)
Balefire Omnibus #1: A Chalice of Wind; A Circle of Ashes
Amber
2011-03-22
2011-03-22

1997

Jestem zaskoczona lepsza niż jej pierwsza seria niesmierlelny narzeczony czy jakoś tak

Fabuła ciekawa - bliźniaczki rozdzielone po urodzeniu, odnajdują się już jako nastolatki; do tego jedna z nich odkrywa, że pochodzi z rodziny czarownic i ma zdolności magiczne, o czym wcześniej nie wiedziała. To akurat na plus.
Jednak narracja pierwszoosobowa, naprzemienna była dla mnie okrutnie męcząca; wywołała mętlik i poczucie zagubienia. Do tego ważniejsze od magii okazały się rozterki uczuciowe bohaterek, które mnie po prostu zmęczyły.

Historia dwóch sióstr Clio i Thais, które zostały rozdzielone przy urodzeniu i odnajdują się przez przypadek po 17 latach. Dziewczyny są czarownicami i wiąże się z nimi pewna historia sprzed setek lat. Na dodatek zakochują się w tym samym chłopaku. Muszę przyznać, że tę książkę czytałam z wielką przyjemnością. Napisana lekkim i prostym językiem. Autorce udało się stworzyć coś nowego, stworzyła piękny świat. Szczegółowo opisała zdarzenia i otoczenie pozwalające nam na przeniesienie się do świata młodych czarownic, oraz przyjaciół jak i ich wrogów. Polecam tym co lubią taką tematykę.

Nie wiem dlaczego, ale ta książka bardzo przypadła mi do gustu. Począwszy od fabuły, przez bohaterów, aż po stylu pisania autorki...

Bardzo przyjemna i ciekawa lektura. Wróciłam do niej po jakichś 10 latach i znów mnie pochłonęła! Łapie za następną część.

Płonący stos to książka, która nie zbyt wyróżniała się w koszu, pośród innych w większości mało znanych powieści, które okazały się niewypałem. Kupując ją nie spodziewała się hitu, wręcz przeciwnie, myślałam, że będzie to kolejna książka, łudząco przypominająca zmierzch i inny znany tytuł, oprawiona w całkiem ładną okładkę. Ale jak to się mówi ? Pozory mylą.
Akcja skupia się na dwóch dziewczynach Cleo i Thais, które mimo iż pochodzą z różnych miast w Ameryce, to wyglądają niczym dwie krople wody; Te same kruczoczarne włosy, zielone oczy i znamię na policzku. Po siedemnastu latach dziewczyny spotykają się w jednym z liceów w Nowym Orleanie. Wtedy dziewczyny, a raczej siostry dowiadują się prawdy na temat ich przeszłości i rodziny. Obie muszą uporać się z nowymi wiadomościami, ale ich serca wcale im nie pomagają, tylko jeszcze bardziej komplikują sytuację.
Jest to nie dna z tych niepozornych książek, które nie pozwolą ci odejść od nich na krok, a wątek miłosny nie przyprawia czytelnika o mdłości.

Akcja skupia...

Opis książki zapowiadał miłą i przyjemną lekturę. Co do samego pomysłu na książkę - super, jednak natłok postaci, narracja w 1 os. wyprowadzała mnie z równowagi. Wszystkiego było po prostu za dużo. Przez początek nie byłam w stanie przebrnąć, ale w imię zasady "min. 1/3 książki" doczytałam do końca. I niestety, drugi raz do tej pozycji nie przysiądę, ponieważ książka mnie po prostu zmęczyła.

WOW !! Ksiązke czyta sie z zapartym tchem !! Niesamowita !!
Warto przeczytać !!!

Ja jestem nią.
Ona jest mną.
Jesteśmy czarownicami.
Dlaczego zostałyśmy rozdzielone?
Dlaczego teraz się spotkałyśmy?
I dlaczego obie kochamy tego jednego…
Thais
Nienawidzę Nowego Orleanu. Nienawidzę mojej nowej opiekunki, która pojawiła się znikąd, kiedy zginął mój tata. Nienawidzę całego mojego nowego życia i tego, że muszę zaczynać ostatnią klasę liceum w nowej szkole. Jakbym stała na krawędzi klifu i coś przerażającego miało mnie popchnąć w dół, w jakiś nieznany świat. Co tam znajdę? Siebie? A jeśli coś gorszego – prawdę o mojej przeszłości?
Clio
Dziś w szkole spotkałam drugą mnie. Mnie z innym imieniem, ale jednak mnie – z moimi czarnymi włosami, zielonymi oczami i identycznym znamieniem na policzku.
Jedna z tych historii o bliźniętach rozdzielonych po urodzeniu? O nie - prawda jest o wiele bardziej niesamowita, o wiele bardziej mroczna. A jej poszukiwanie połączy nas magią i krwią, i podzieli uczuciem do tego samego chłopaka...

WOW !! Ksiązke czyta sie z zapartym tchem !! Niesamowita !!
Warto przeczytać !!!

Ja jestem nią.
Ona jest mną.
Jesteśmy czarownicami.
Dlaczego zostałyśmy rozdzielone?
Dlaczego teraz się spotkałyśmy?
I dlaczego obie kochamy tego jednego…
Thais

Książka jest dobra. Na ppoczątku nic niewydaje się zrozumiałe, ale z biegiem wartkiej akcji zostajemy wciągnięci w życie bliźniaczek- jednakowych jak 2 krople wody, lecz różnych jak ogień i woda :)
Gorąco polecam książka wciąga i jest zabawna ;)

Gorąco polecam książka wciąga i jest zabawna ;)

Pomysł na książkę jest bardzo dobry.Rozdzielone bliżniaczki,które spotykają się po latach a na dodatek są czarownicami.Niestety najbardziej w tej książce,brakowało mi wciągającej fabuły,nie jest ona trzymająca w napięciu.Akcja rozwija się powoli,bohaterki czasami są irytujące.Uważam,że jest to typowa książka dla nastolatek.Może być miłą odskocznią od codziennego świata.Podsumowując jest to średnia książka,momentami ciekawa a momentami nudna.

Cate Tiernan Płonący stos. Księga 1: Kielich wiatru. Krąg popiołów Zobacz więcej