Alicja w krainie czarów

Okładka książki Alicja w krainie czarów Walt Disney, Jeremi Przybora
Okładka książki Alicja w krainie czarów
Walt DisneyJeremi Przybora Wydawnictwo: Egmont Polska literatura dziecięca
literatura dziecięca
Egmont Polska
1994-01-01
1994-01-01
Disney

Wersja Jeremiego Przybory

Wersja Jeremiego Przybory

Uważam, że są lepsze (choć to może tylko sentyment) jednak mojej małej historia Alicji podoba się obecnie najbardziej ze wszystkich, a to chyba najważniejsze.

To jest ulubiona książka mojej córeczki, często prosi mnie bym jej ją przeczytała. Niektóre momenty znam już na pamięć. :)

JA CHCE TAK PISAĆ!!!!!!!!!!!
alogika + odklejenie od rzeczywistości definiujące rzeczywistość + postaci obecne cholera wie gdzie, tak lekkie! omgomgomg <3
może momentami miałam za dużo tego, ale wrażenie które we mnie zostało to kosmiczna inspiracja i zachwyt.
AAAAA!!!!!!!!!!!

JA CHCE TAK PISAĆ!!!!!!!!!!!
AAAAA!!!!!!!!!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam jakieś stare wydanie tej ksiazki...

Mam jakieś stare wydanie tej ksiazki...

Nie przeczytałam jako dziecko. Próbowałam teraz i nie zachwyciła. Szkoda, bo mając w głowie te wszystkie konotacje, myślałam, że między nami zaiskrzy.

pokręcone

pokręcone

Dzisiaj postanowiłam wrócić do tej książki. Jeremi Przybora robi niesamowitą robotę opowiadając tę historię. Jest napisana w cudowny sposób. Taki idealny dla dzieci. Jako mała dziewczynka kochałam tę książkę. Wplatanie rymów w opowieści zauważa nawet Alicja - "Alicja ani się obejrzała, jak stwierdziła, że ta bajka co jakiś czas staje się wierszowana, czyli dostaje rymów, a po pewnym czasie jej to przechodzi."

To świetne, że uproszczenie książki do wersji bajki dla dzieci jej nie spłaszczyło i nie sprawiło, że stała się mniej zabawna, stała się tylko inną wersją, równie porywającą, dla młodszych czytelników z pewnością prostszą do przyswojenia i pokochania.

Książka pt."Alicja w krainie czarów" opowiada o dziewczynce, która przenosi się do innego świata. Tam poznaje swoich przyjaciół.

To moja ulubiona książka z dzieciństwa.
Serdecznie polecam!

To moja ulubiona książka z dzieciństwa.
Serdecznie polecam!

najwspanialsza bajka disneya. zawsze wracam do niej kiedy mam zly dzien, aby przeniesc sie do magicznego swiata i rozluznic po ciezkim dniu.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Dla dzieci
  • Bajki
  • Alicja w Krainie Czarów
  • Książki z dzieciństwa