Królowie Clonmelu

Okładka książki Królowie Clonmelu John Flanagan
Okładka książki Królowie Clonmelu
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 8) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 8)
The Ranger's Apprentice: The Kings of Clonmel
Jaguar
2011-03-09
2011-03-09
2011-09-06
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan królowie

Zapomniałem, że na swojej półce w Audiotece mam ten tom więc wysłuchałem go teraz zamiast zostawiać na marzec. Ale dziewiątego tomu już nie mam więc dziewiątka i kolejne poczekają na swoją kolej.
A co do tego. Ta część chronologicznie jest już po akcji z tomu szóstego tak, że Will jest pełnoprawnym zwiadowcą i wie o tym liście z końcówki szóstego tomu. Ale nieważne. Tom ósmy to groźna sekta która prawie podbiła Clonmel jednego z sąsiadów kolebki zwiadowców. Nie chcę rzucać spoilerami ale dowiecie się tutaj więcej o mistrzu Halcie. A jeśli chodzi to jak ten tom odnosi się do poprzednich części to, cóż jest na tym samym wysokim poziomie, chociaż nie polecam robienia sobie maratonów jednej serii bez posiadania innych książek pod ręką bo z czasem może człowieka dopaść tzw. przesyt materiału. i mimo dobrej jakościowo powieści ocenić ją niżej przez swoje subiektywne odczucia.
Niezmiernie polecam

Bardzo równa książka w stosunku do dotychczasowych części. Dalej bardzo dobrze się czyta i dużo się dzieje, ale nie wydarzyło się nic przełomowego, co dałoby jakiś powiew świeżości. Kwestia przyzwyczajenia i delikatnej powtarzalności, działa lekko na niekorzyść, stąd niższa ocena.

Zastanawiałam się, czy po tylu tomach, autor może nas czymś jeszcze zaskoczyć i zainteresować. Otóż, może. Kolejna wciągająca historia o perypetiach młodego zwiadowcy Willa i jego przyjaciół.
Zakończenie nie przypadło mi do gustu, wolałabym inne, ale rozumiem wybór autora.

Jak już autor nas przyzwyczaił, całkiem ciekawa z dużą ilością akcji.

Jak już autor nas przyzwyczaił, całkiem ciekawa z dużą ilością akcji.

Jak na razie to ta część podeszła mi najmniej. Chyba wątek sekt itp. nie jest dla mnie. Ten przywódca mnie mocno irytował, a i akcja jakaś taka mniej ciekawa była. Na plus to że więcej dowiedzieliśmy się o rodzinie Halta.

polecam

polecam

Kolejna część "Zwiadowców" nie zawodzi :)
tym razem Will, Halt i Horace stawiają czoła Odszczepieńcom - grupie fanatyków, którzy chcą przejąć władzę w tytułowej krainie... Czy im się uda? Jakie przygody czekają na nich tym razem?
Samą część czyta się lekko, a kolejne przygody trójki bohaterów są wciągające i aż nie chce się odrywać od tego tomu.

Kolejna część "Zwiadowców" nie zawodzi :)

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta, który wyruszył na Wschód, by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca, przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się we wschodnich dominiach. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i podburzają ludność Hibernii. Pięć z sześciu królestw znajduje się już pod ich kontrolą... Tylko Clonmel opiera się jeszcze heretyckim wpływom, ale, jeśli będzie walczył samotnie, upadnie. Will, Halt i Horace wyruszają na Wschód, by przywrócić dawny porządek. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza Zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób wpłyną one na sytuację w Hibernii?

O przygodach Zwiadowcow I ich przyjaciół po prostu chce się czytać.

O przygodach Zwiadowcow I ich przyjaciół po prostu chce się czytać.

• Zwiadowcy
  • John Flanagan