Królowie Clonmelu

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 8) literatura młodzieżowa
The Ranger's Apprentice: The Kings of Clonmel
Zwiadowcy (tom 8)
literatura młodzieżowa
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan królowie

Bardzo udana książka Flanagana. Choć to już 8 część tej serii, to książki nadal trzymają mistrzowski poziom. Humor bardzo przypadł mi do gustu, a szczególnie słowne utarczki między bohaterami. Ostatnia faza książki to dla mnie totalne arcydzieło. Zwrot akcji gonił zwrot akcji, a jednak czytając nie poczułem się przytłoczony wydarzeniami. Zakończenie nie pozostawiło mi...

Polecam.

Kolejna część przygód Willa, Halta oraz Horace-a. Dla wszystkich miłośników tej serii, muszę napisać, że w tym tomie John Flanagan trzyma wysoki poziom. Jest też więcej humoru - szczególnie slowne potyczki Halta i Horace-a. Autor zabiera nas tym razem do Królestwa, skąd pochodzi Halt. Miłej lektury.

Jeden z fajniejszy tomów serii. Niezła dawka humoru wpleciona w przygody bohaterów. Szczerze rozbawiła mnie rola jaka przypadła Halt'owi w tym tomie:))

bardzo dobrze napisana książka

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym zlocie Zwiadowców brakuje Halta, który wyruszył na Wschód, by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca, przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa rozprzestrzenia się we wschodnim królestwie. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie mogę się oczytać tej serii. Polecam.

Czegoś w tej książce brakuje. Rozumiem, że jest to pozycja dla młodzieży, ale nie oznacza to, że sposób prowadzenia narracji, kreacje bohaterów i ich wzajemne stosunki mają być proste jak budowa cepa. To raczej nieco uwłacza młodym czytelnikom.
Świat wykreowany przez autora jest naprawdę super. Pomysł na powieść też niczego sobie. Bohaterowie mają potencjał. Fabuła nabiera...

zakażdym razem coś nowego. dalsze losy bohaterów, nowa przygoda i nowe niebezpieczeństwa . extra ksiażka

Dyskusje

6 707