Królowie Clonmelu

John Flanagan Cykl: Zwiadowcy (tom 8) literatura młodzieżowa 472 str.
The Ranger's Apprentice: The Kings of Clonmel

Jaguar
literatura młodzieżowa
zwiadowcy flanagan królowie

Kup książkę

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Książka na pewno lepsza niż część siódma jednak również nie debiutuje na liście moich ulubionych książek.

Zwiadowcy to mega wciągająca seria. Czytam ją już kolejny raz i muszę przyznać ,że nadal znajduję w niej coś nowego , co daje mi dużo do myślenia. Tom 8 tej serii pokazuje że nawet mimo poróżnień nie warto odsuwać od siebie bliskich. Myślę że z tyj książki każdy może wyciągnąć naukę dla siebie. Serdecznie polecam

Najciekawsze w tej powieści jest poznanie przeszłości Halta. Jednak jest to historia podzielona na dwa tomy, za czym nie przepadam w tej serii. Mimo wzystko jest to dobra, poczciwa część zwiadowców.

Świetnie poprowadzona akcja. W Hibernii zaczynają się panoszyć Odszczepieńcy - sekta nawiedzonych wyznawców złotego boga Alsejasza, który zapewnia ochronę przed bandytami jeśli składać jego kapłanom ofiary ze złota :) Oczywiście bandyci ci współpracują z kapłanami, a Horace raz zdziwił się obserwując potęgę wyznawców Alsejasza, którzy potrafili "sprawić" by zbóje...

Zastanawiałeś si kiedyś kim jest Halt? Możesz sie tego dowiedzieć, czytając tą książke! Legenda VS Kult to idealne określenie tej książki.

W tym roku zamiast na doroczny Zlot Zwiadowców Halt wybiera się do Sisley, by sprawdzić prawdziwość krążących tam pogłosek. Dowiaduje się, że w Hibernii rozpanoszył się kult fałszywego boga. Jeśli jego wyznawcy opanują ostatnie królestwo, bezpieczeństwo Araluenu będzie zagrożone. Dlatego zwiadowcy w towarzystwie dzielnego rycerza wyruszają na kolejną przygodę, by uratować...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny tom "Zwiadowców" za mną i nadal jestem zafascynowana tą serią. Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem!

"Oblicze jest niczym płótno, na którym zdarzenia odciskają swój ślad".

W ósmym tomie moje ulubione trio: Halt, Will i Horace (którego po tej części polubiłam jeszcze bardziej) udają się na zachód, by zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznej sekty..
Pojawia...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna część przygód Willa, Halta i Horace'a, od której nie można się oderwać. Zarówno ta jak i poprzednie książki z tego cyklu po prostu pochłaniają czytelnika w całości.

Po raz kolejny John Flanagan zapewnia nam olbrzymią dawkę humoru i akcji, a wszystko to w dobrze "skrojonej" fabule. Nie sposób się przy tej książce nudzić.

Bohaterowie, tak jak w poprzednich...

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

SŁOWEM WSTĘPU
„Królowie Clonmelu” to ósma część serii „Zwiadowcy”. Kiedy czytałam tę serię poprzednio, ta część była mi raczej obojętna.

FABUŁA / ZWROTY AKCJI 8/10
W tej książce nowo utworzona Aralueńska jednostka specjalna, składająca się z Willa, Halta i Horace’a, wyrusza do leżącego na wyspie Hibernii Clonmelu by powstrzymać niebezpieczną sektę przed przejęciem tam...

Dyskusje

6 093