Niewinna

Okładka książki Niewinna Cornell Woolrich
Okładka książki Niewinna
Cornell Woolrich Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
I married a dead man
C&T Crime & Thriller
1999-01-01
1999-01-01
Małgorzata Mazik
dziecko podróż katastrofa

Książka autora kultowego “Okna na podwórze”, to jak tu nie sięgnąć?
Znalazłam tą powieść wśród audiobooków. Stare to, napisane bodajże w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, ale słuchało się dobrze.
Taki trochę melodramat z wątkiem kryminalnym.
🔸️
Wystawiona do wiatru przez kochanka, młoda kobieta w ciąży z pięcioma dolarami i biletem do San Francisco wsiada do pociągu niepewna swego losu.
Zrządzeniem losu poznaje w nim młode małżeństwo podróżujące do rodzinnego domu mężczyzny, który chce swym zamożnym rodzicom przedstawić swą poślubioną żonę.
Ona również spodziewa się dziecka. Patrice jest gadatliwa, wesoła, przyjazna.
Zwierza się Helen z tego, że teściowie nie widzieli jej nawet na zdjęciu i że jest trochę zestresowana, czy jako synowa przypadnie do gustu tym dobrze sytuowanym i szanowanym ludziom.
Kiedy dochodzi do katastrofy i wykolejenia pociągu, oboje małżonkowie giną, a Helen omyłkowo zostaje wzięta z owdowiałą synową i przyjęta z otwartymi ramionami w domu państwa Hazard.

Z początku chce sprostować pomyłkę, ale potem dochodzi do wniosku, że dla niej i dla jej dziecka jest to szansa na nowe, bezpieczne życie. Tym bardziej, że domu “teściów” czuje się kochana, potrzebna i szanowana.
Ale spokój nie może trwać wiecznie. Na horyzoncie pojawia się były kochanek…bynajmniej nie po to by życzyć jej szczęścia.
🔸️
To nie jest książka, która będzie trzymać nas w niewyobrażalnym napięciu, bardziej w ciekawości jak to się dalej rozwinie, jak potoczy się fabuła I jaki będzie koniec.
Trochę przypominało mi to dramato/romanse, które oglądałam w tv jako nastolatka.
To taki przerywnik od rasowych thrillerów, albo od kiepskich książek.
Na empik go znalazłam też inne powieści tego autora i wiem, że od czasu do czasu będę po nie sięgać i będę wam tu o nich smęcić. Bo coby nie mówić mają swój klimat.

Skoro autor żył w latach 1903-1968, to nie będą to świeżutkie bułeczki, ale dobra literatura retro 🙂.

Książka autora kultowego “Okna na podwórze”, to jak tu nie sięgnąć?
Taki trochę melodramat z wątkiem kryminalnym.
🔸️

Bardzo fajnie się czytało, aczkolwiek historia trochę mało prawdopodobna.

Bardzo fajnie się czytało, aczkolwiek historia trochę mało prawdopodobna.

Smętny romans, melodramat z lat 50-tych ubiegłego wieku. Jest też wątek kryminalny, ale słabo się przebija. Nie dla mnie

• Legimi audio
  • Kryminały/thrillery/horrory