Mężczyzna i chłopiec

2001-01-01
83-7311-190-5
Andrzej Szulc
powieść ojciec syn

Ot takie czytadełko,ale dość dobrze się czytało. Były momenty znużenia,ale ogólnie wciągało. Ale brakło mi jakieś głębi.

Rzadkością są powieści z taką ilością przemyśleń i perspektywy widzianej oczami mężczyzny zwłaszcza w kontekście uczuć oraz emocjonalności.

Lekka, bardzo przyjemna pozycja, która pozwala poznać i zbliżyć się do bohaterów, niezależnie od tego w jakim są wieku, z lekko bajkowym zakończeniem.

Pretensjonalna, banalna szmirka. Jej główny grzech - jest nudna. Jedyna zaleta - do przeczytania w jedno popołudnie.

Całkiem sprawnie napisana i ciekawa opowieść o trzydziestolatku, który - pod rzekomym wpływem kryzysu wieku średniego - robi skok w bok z koleżanką z pracy. Potem wszystko idzie lawinowo: żona go opuszcza, zabierając ze sobą synka, traci pracę, a ostatecznie musi zmierzyć się z samotną opieką nad dzieckiem, chorobą ojca i romansem z nowo poznaną kobietą, która sama niesie pewien bagaż niezbyt przyjemnych doświadczeń.
Niby wszystko jest na miejscu, ale cały czas z tyłu głowy miałam, że bohater miał cały ten interes na własne życzenie, że to on zdradził żonę, że trudno ją winić o skrajne reakcje, a po paru tygodniach bohater już prowadza się z inną. Może i to życiowe, ale tak trochę nie w porządku w tym sensie, że nie o takich ludziach chcę czytać książki.
Podsumowując, jest to całkiem przyzwoite czytadło. Dla fanów gatunku.

Rzetelny kawałek prozy życia. Książka dobra, choć nie wybitna, poprawnie skreślona, bez dłużyzn czy niezrozumiałych zwrotów akcji. W skrócie można ją opisać jako kompendium wiedzy na temat współczesnego, statystycznego mężczyzny. Znam wiele rozterek dziejących się w umyśle głównego bohatera, niektórych nie znam i całe szczęście, ale moim zdaniem tak to właśnie jest z nami, facetami.

Miła, przewidywalna książeczka, rzeczywiście w duchu Bridget Jones, tak jak ona przewidywalna, tak jak tamta, siląca się na dowcip, tak jak tamten pierwowzór - łącząca problemy sercowe bohaterów z kłopotami zawodowymi. Stereotypy i banały, proste morały, wychwalające małżeńską stabilizację i więzi rodzinne.
Tym razem wersja męska z dzieckiem, lekkostrawna i nie burząca nadmiernie błękitu w głowie. Idealna na upał.

Tym razem wersja męska z dzieckiem, lekkostrawna i nie burząca...

Harry ma to o czym marzył: piękna, kochająca żona, uroczy syn, świetni przyjaciele, dobra praca i wymarzony dom.

Po 30-stce uznaje, że młodość już minęła i musi poczuć się znowu jak nastolatek. Nigdy nawet by nie pomyślał, że przez głupi błąd, jego życie mogłoby wywrócić się do góry nogami.

Opuszczony i bezrobotny musi uporać się dzieckiem, które wcześniej widywał tylko rankami i wieczorami. Okazuje się, że opiekując się swoim synem, staje się w pełni mężczyzną, a pomaga mu to naprawić stosunki z własnym ojcem- bohaterem wojennym. Człowiekiem twardym, a przy tym wielkiego serca.

Sama fabuła/pomysł bardzo mi się spodobał- w ciekawy, zabawny i wzruszający sposób pokazuje z czym musi zmierzać się ludzkość na co dzień(nie tylko problemy globalne czy ogólne),ale bardzo irytowali mnie bohaterowie, a już na pewno punkt widzenia głównego bohatera(normalizowanie zdrady),który sam w sobie nie miał sensu.

Prawie każda z postaci miała jakieś schylanie w swojej osobowości/charakterze/czynach, które mnie osobiście irytowało, a sam Pat(syn Harry'ego) używał dość dorosłych słów jak na kilku latka co nie do końca mi pasowało.
Za to rodzice Harry'ego to jedni z najlepszych bohaterów, a już na pewno jego ojciec🖤

Miała być męska Bridget Jones, wyszło czytadło niskich lotów.

Miała być męska Bridget Jones, wyszło czytadło niskich lotów.

Książka w moim top 10, przeczytana jednego dnia, nie mogłam się oderwać, ani na obiad, ani na wizytę w łazience, płakałam, śmiałam się

Historia ukazana oczyma mężczyzny, pokazująca relacje ojca i syna. Książka o dorosłości, popełnianiu błędów, podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji oraz szukaniu kompromisów. Pokazuje jak ważna jest w życiu rodzina, ale także jak kruche i nietrwałe są współczesne związki.

• Domowa biblioteczka
  • Obyczajowe