Granice kosmosu i kosmologii

kosmologia
popularnonaukowa
2005-01-01
kosmologia

To pierwsza książka Michała Hellera, jaką przeczytałem. Muszę przyznać, że to chyba najlepsza z ok. dwudziestu tego autora, jakie przeczytałem do tej pory. Zaryzykuję nawet opinię, że to może nawet jedna z kilku najlepszych spośród ponad 60, jakie autor napisał.

Autor traktuje to dzieło i czytelnika bardzo poważnie i systematycznie wykłada ewolucję Kosmosu i kosmologii...

Ciekawa, choć wiekowa pozycja, opisująca historię rozwoju kosmologii, a więc nauki zajmującej się powstaniem wszechświata. Niestety, bez wzorów, choć autor mógł się o nie pokusić chociażby w kosmologii newtonowskiej, która chyba jest osiągalna pojęciowo dla "popularnych" czytelników.
Zaczynamy około roku 1917 od dyskusji równania pola Einsteina (bez wzorów) i stałej...

Świetna książka przedstawiająca najważniejsze etapy rozwoju kosmologii. Polecam każdemu zainteresowanemu kosmologią, kto chciałby uporządkować wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń z tej dziedziny.

• Nauka, technika
  • Chcę w prezencie
  • Astronomia, fizyka
  • Wszechświat
  • Astronomia
  • Dla Michała

Dodaj cytat z książki Granice kosmosu i kosmologii