Zdrowa ciąża

Okładka książki Zdrowa ciąża Marie-Claude Delahaye
Okładka książki Zdrowa ciąża
Marie-Claude Delahaye Wydawnictwo: Hachette Polska zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Guide pratique de la femme enceinte
Hachette Polska
2006-01-01
2006-01-01
83-1784-570-7
Agnieszka Gawecka
kobieta dziecko ciąża 9 miesięcy zdrowie poradnik

Mimo, że wiele informacji zawartych w książce jest już nieaktualnych jest napisana łatwym językiem, przejrzyście i zawiera same najważniejsze informacje. Niestety obecnie nie jest dobrą pozycją, by dowiedzieć się kiedy, jak, gdzie i dlaczego zrobić dane badanie. Spotkałam się też z rozbieżnościami w opisie rozwoju płodu w danym miesiącu. Tutaj jest wszystko jakby o tydzień przyśpieszone, np. że bicie serca usłyszymy już w 5 tygodniu, kiedy większość publikacji, książek i ginekologów jasno mówią, że w 6-7. Tak samo z rozwojem innych narządów i ogólną fizjologią płodu. Za mylne informacje - 4/10

Książka opisuje każdy miesiąc ciąży w sposób dość szczegółowy. Przedstawia zarówno zmiany zachodzące w ciele ciężarnej kobiety, jak i w rozwijającym się maleństwie. Możemy tu znaleźć tabele z podziałem na tygodnie ciąży, gdzie opisane są rozmiary, długość płodu a także informacje o tym co szczególnego dzieje się w tym właśnie okresie. Jest też sporo informacji na temat badań, zagrożeń, ćwiczeń dla ciężarnych i wiele innych. Zabrakło mi informacji o diecie, które jeśli występują w znikomym procencie. Czytałam wydanie z 2010 roku. Nie wiem czy w nowszych książkach występuje ta sama narracja, ale ta konkretna książka została napisana w sposób delikatnie mówiąc konserwatywny. Jedyny rozpatrywany model rodziny to model mężatki oczekującej dziecka. Jest to dla mnie minus, bo świat nie jest taki jednokolorowy. Jest wręcz często tęczowy, o czym także warto pamiętać.

Może trafiłam na kiepskie strony - bo przyznaję, że nie przebrnęłam przez całość - ale kompletnie chybiony pomysł;] - chyba ostatnie co potrzebne rozsądnej matce w ciąży to lista rzeczy, które "mogą się stać, jeśli...";] Nieopatrznie kupiłam - mogę oddać za darmo:>

Rewelacyjna! Bardzo mile wspominam czas kiedy tydzień po tygodniu śledziłam kolejne rozdziały, by jak najlepiej przygotować się do przyjęcia maleństwa w naszym życiu - była to wspaniała przygoda. Dzięki niej lepiej potrafiłam zrozumieć zmiany zachodzące w ciele kobiety, a także dowiedzieć się jak rozwija się dzieciątko. Książka napisana jest językiem prostym, lekkim i zawiera wiele ciekawych wskazówek. Moim zdaniem obowiązkowa lektura dla przyszłych mam. Gorąco polecam!

Ta książka towarzyszyła mi przez cały czas oczekiwania na moją córeczkę. Jak dotąd w żadnej nie znalazłam tak wielu przydatnych informacji podanych w tak prosty i ciekawy sposób. Jestem nią zachwycona i polecam każdej przyszłej mamie :)

Przydatny poradnik, polecam każdej przyszłej mamie :)

Przydatny poradnik, polecam każdej przyszłej mamie :)

• Wymienione/Sprzedane
  • Przeczytane w 2017 roku
  • Ciąża, poród, dziecko

Dodaj cytat z książki Zdrowa ciąża