For a Few Demons More

Okładka książki For a Few Demons More Kim Harrison
Okładka książki For a Few Demons More
Kim Harrison Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Zapadlisko (tom 5) fantasy, science fiction
Zapadlisko (tom 5)
HarperCollins
2007-11-27
2007-11-27
kim harrison przynieście mi głowę wiedźmy

Genialna, urocza, z poczuciem humoru. To uniwersum, które jest stabilne i przyjemne a historia po prostu jest nieziemska.

Na koniec autorka złamała mi serce. Nadal nie mogę uwierzyć w to, co się stało.
Bardziej zdewastowałaby mnie chyba tylko śmierć Jenksa. Kisten był wspaniały, Rachel na niego nie zasługiwała, a on zdecydowanie nie zasłużył na swój los. Opowiadanie na koniec książki to zdecydowanie za mało, by uspokoić moje serce czytelnika. Kim Harrison - nienawidzę cię za to. 😭

Na koniec autorka złamała mi serce. Nadal nie mogę uwierzyć w to, co się stało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czasy nastoletnie się mi przypomniały podczas czytania tej pozycji. Znow z niecierpliwością będę czekałana kolejny tom

Zgadzam sie z opinią, że za dużo jest rozterek z cyklu "jestem hetero, ale gdybym spróbowała bi...". I rzeczywiście ten tom jest pełen niesprawiedliwości i niezasłużonych przeprowadzek na tamten świat.
Ale i tak lubię Rachel, Jenksa i resztę nietypowej "rodziny".

Ale i tak lubię Rachel, Jenksa i resztę nietypowej "rodziny".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam, gdy seria mnie nie zawodzi i przynosi kolejne emocje w moje czytelnicze życie. Po raz kolejny czarownica Rachel wkopuje się w nie lada kłopoty, lecz tym razem grozi jej większe niebezpieczeństwo niż dotychczas. Życie może stracić ktoś więcej niż tylko ona. Czy uda jej się dobić odpowiedniego targu oraz, którą miłość wybierze ? Te dwa pytania nieustająco targały moje myśli, kiedy czytałam tą część przygód Rachel i jej przyjaciół. Jak zwykle dostałam bohaterów pełnych emocji, spiskujących oraz żądnych władzy i krwi. Nagłe zwroty akcji, niespodziewane wydarzenia ani na jotę nie pozwoliły mi wypuścić oddech, który wstrzymywałam przez całą książkę z emocji. Śmierć pewnych bohaterów przyniosła smutek oraz nieoczekiwane prawdy i możliwości, a innych wyzwoliła okrzyk radości na zasłużoną sprawiedliwość. Ogrom emocji pod koniec przytłoczył moje serce. Nie żałuje czasu spędzonego przy tej książce. Polecam, to naprawdę, naprawdę warto przeczytać.

Zacznę od życzenia - IVY UMRZYJ......

Ta część była dla mnie najtrudniejsza emocjonalnie. Niby masa żartów i śmieszków, ale jednak wszystko to pokryte solidną dawką mroku.

Posążek 'Skupienia' zaczyna zbierać żniwo w szeregach wilkołaków (a te wiedzą, że posążek gdzieś jest i chcą go dla siebie),zbliża się ślub Trenta, na którym Rachel ma być druhną/ochroną, bo Al opętał Lee i ma zamiar się na nim pojawić, Ivy chce wszystko albo nic i odmawia brania od Rachel samej krwi. No i jeszcze na głowę Morgan cały czas zwalają się kolejne demony, coś od niej chcąc, a ona cały czas odmawia posługiwania się demoniczną magią, nawet jeżeli to jedyne co może obronić ją i jej bliskich.

Masa, naprawdę MASA akcji i emocji. Coraz bardziej szlag mnie trafia, bo wiem, że to wszystko jest winą Ivy! Gdyby jej nie było, ponad połowa zmartwień spadłaby z głowy Rachel! Co mnie najbardziej zirytowało w tej części, to postawa naszej czarownicy względem swojego chłopaka Kistena, którego ponoć kocha, bo przecież cały czas mu to powtarza....

Tak, może i mu to powtarza, ale kiedy Piscary zostaje zwolniony z aresztu, to pierwsze o czym myśli to biednaaaa Ivy, która przeżyła koszmar, a teraz znowu musi mu się podporządkować wielkiemu mistrzowi Cincinnati. Przez dobrych 30 stron, o ile nie więcej, główna bohaterka (podobno tak bardzo zakochana w Kistenie),nawet przez sekundę nie pomyślała o swoim chłopaku! Zajmowała się w tym czasie wszystkim, nawet PRANIEM, a nie pomyślała o Kistenie! Dopiero kiedy sama decyduje się na wizytę u Piscarego, przypadkiem trafia na Kistena, wyrzuconego przez swojego mistrza jak jakiś śmieć, i to jeszcze oddanego innemu wampirowi jako dar krwi, czyli na pewną śmierć!

Wiedziałam co się stanie, bo szukając kolejnej części natrafiłam na propozycję nieoficjalnego tłumaczenia i tam pierwszym komentarzem było, że KISTEN UMARŁ. No serio! Kto tak robi???? Po co wypisywać takie rzeczy w komentarzu z propozycją tłumaczenia, PO CO?!

No, ale tak czy siak, łudziłam się, że może i umarł, ale tylko jako człowiek i teraz będzie nieumarłym wampirem. Cóż, jak to mówią 'nadzieja matką głupich'. Serio, to Ivy powinna zginąć. Tak definitywnie. Na amen.

Strasznie mnie rozdrażniła ta część, co chyba można zauważyć po tonie mojej wypowiedzi.

I żeby jakoś ładnie zamknąć moje wypociny, napiszę jeszcze raz: IVY ZDYCHAJ!

Zacznę od życzenia - IVY UMRZYJ......

Zrobiłam sobie przerwę od serii i jak do niej wróciłam, mój poziom irytacji był zerowy. Szybko się to zmieniło. Fabuła fajna, ale 5 tomów o cholernych rozterkach "jestem bi czy nie jestem?" to przesada. Weź się kobieto wreszcie określ, bo człowiekowi gula rośnie, jak po raz kolejny czyta wewnętrzny monolog, że "och chciałabym, nic mi nie stoi na przeszkodzie, ale przecież nie mogę, bo woda jest mokra, a trawa zielona". Dżiz...

książka tak samo dobra jak pozostałe części sagi Zapadlisko. w tej części mamy sporo Ceri i jej pomocy w demonicznej magii. Jak również Trenta, którego zdążyłam polubić w poprzednich tomach jednak teraz uważam go za morderczego podstępnego gnojka!
Wraca okropna Skimmer, która robi sporo zamieszania swoją zazdrością o Ivy
Racher podejmuje moim zdaniem złe decyzje odnośnie tego kto w jej życiu jest najważniejszy...
Końcówka książki smutna: Rechel traci bliską jej osobę, ale jest to zapewne zamierzony zabieg, który ma na celu zrobienie miejsce dla czegoś nowego i zaskakującego... Już nie mogę się doczekać

Wraca okropna Skimmer, która robi sporo zamieszania swoją zazdrością o Ivy
Racher podejmuje moim zdaniem złe decyzje odnośnie...

Polecam i zabieram się za kolejną część :)

Polecam i zabieram się za kolejną część :)

Recenzja wkrótce.

Recenzja wkrótce.