Historia mojego (nie)ciała

Karolina Otwinowska Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-247-1847-4
Świat Książki
anoreksja bulimia
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-247-1847-4
anoreksja bulimia

Okładka książki Dieta (nie) życia Agnieszka Mazur, Karolina Otwinowska
7,0
Dieta (nie) życia Agnieszka Mazur, Ka...

Książka wg mojej opinii napisana w sposób mało czytelny. Za dużo "filozofowania".

Na półkach: , , , , , ,

Książka ta pozytywnie mnie zaskoczyła. Poprzednią część czytałam kilka miesięcy temu i niezbyt ją pamiętałam. Jednak nie wpłynęło to na mój odbiór tej pozycji. Wszystko zrozumiałam, ponieważ można ją przeczytać nie znając "Dieta (nie) życia".

Co mnie zaskoczyło to to, że bohaterka pokazała różnicę między odchudzaniem a anoreksją, bo bardzo często osobom, które się...

Myślę, że sięgnęłam po tę książkę w odpowiednim momencie i bardzo sobie za to dziękuję.

„Historia mojego (nie)ciała” to kontynuacja pamiętnika anorektyczki. Tym razem Karolina Otwinowska opowiada o swojej chorobie z naukowego, psychologicznego punktu widzenia. Pisze o jej początkach i przebiegu, o nowej „przyjaciółce” - bulimii oraz o walce o to by móc na nowo normalnie żyć. To już nie jest spontaniczny, chaotyczny pamiętnik, w którym można się zagubić w...

Książka z gatunku tych ciężkich i nie każdy się w niej odnajdzie. Polecam szczególnie osobom z ED pokazuje że proces zdrowienia pomimo, iż długotrwały, kosztowny i trudny jest możliwy. Jedna z ważniejszych ksiązek w moim życiu.

Jak zwykle przeglądając książki w bibliotece na szybko, spojrzałam tylko na okładkę i bez zastanowienia ją wzięłam. Pomyślałam "jest o anoreksji - może wreszcie zrozumiem tą chorobę". To był błąd. Nie mam nic do anorektyczek, bulimiczek i osób, które cierpią na podobne choroby, absolutnie! Jednakże czytając tą książkę miałam przeczucie, że ciągnięte w kółko jest to samo -...

Jest to chyba jedyna książka której nie przeczytałam w całości ! Niestety nie wciągnęła mnie praktycznie wcale :( Jest napisana językiem prostym co wydaje się czasami pozytywem lecz nie w tym przypadku . Nigdy nie oceniłam książki której nie przeczytałam ale co do niej miałam pewność że nie jest zbyt dobra .

Trzeba przyznać, że książka robi wrażenie. Jest to chaotyczna (w pozytywnym sensie) relacja z życia anorektyczki. Widzimy burzę w mózgu młodej kobiety, cierpiącej na zaburzenia odżywiania. W jej głowie kotłują się wspomnienia z dzieciństwa, poczucie winy, dążenie do perfekcji i strach. Lubię książki, poruszające trudne i pomijane tematy.

Książka jest nużąca i monotonna, pełna zbędnych szczegółów. Sięgnęłam po nią, bo bardzo podobała mi się "Dieta (nie)życia" tej samej autorki, ale rozczarowałam się.

Myślę, że z autorkami takich książek trzeba się zaprzyjaźnić, że trzeba je rozumieć, że trzeba nadążać za ich emocjami, za ich walką. Ta książka pewnie spodoba się tym, dla których chciałam ją przeczytać, ja jednak krążę poza kręgiem opisanych w niej niebezpieczeństw.

Dyskusje

• Zaburzenia odżywiania