Malacjański gobelin

Okładka książki Malacjański gobelin Brian W. Aldiss
Okładka książki Malacjański gobelin
Brian W. Aldiss Wydawnictwo: Solaris Seria: Kanon science fiction fantasy, science fiction
Kanon science fiction
Agnieszka Jacewicz
powieść SF

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Jeśli to ma być szczytowe osiągnięcie Aldissa, to chyba po przejściu trzech zawałów i Alzheimera. Fantastyka? Nawet nie leżało na tej samej półce. Bezwartościowa historia egoisty-erotomana.
Naprawdę, po autorze Cieplarni, Non stop, Helikonii spodziewałem się duuuużo więcej.

Powieść bardzo interesująca. Poniekąd pokazuje do czego zdolny jest kościół, czy inna instytucja która nie dopuszcza do siebie przemian następujących w społeczeństwie. Taki wniosek z niej wyciągnąłem.

Kompletna pomyłka, przynajmniej dla mnie. Od początku wieje nudą. Wymaga trochę wysiłku a są dużo lepsze książki. Liczyłam, że z czasem akcja się rozkręci, ale nic z tego - postacie wręcz zastygają jak na gobelinie i wszystko zamiera w bezruchu. Bohater, młody aktor, ciężki do zniesienia egoista myśli tylko o swojej sławie, pozycji i jak to osiągnąć. Druga rzecz, która go podnieca to dziewczyny, mogą być narzeczonymi jego przyjaciół, mogą być mężatkami byle zaliczyć; pewnie to i życiowe, ale męczące przez 300 stron. Nie wiem czemu te bajanie zostało nazwane fantastyką na okładce?
Pozycja dla masochistów :) Nie polecam.

• Science Fiction
  • Fantasy/Sci-fi
  • 2012 Rok
  • ! Powieść

Dodaj cytat z książki Malacjański gobelin