Blondynka w Brazylii

Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J, National Geographic Seria: Dzienniki z podróży literatura podróżnicza
G+J, National Geographic
Beata Pawlikowska Brazylia Podróże
literatura podróżnicza
Dzienniki z podróży
Beata Pawlikowska Brazylia Podróże

Cóz szkoda ze książki z tej serii są tak krótkie. Z chęcią dowiedziałabym się czegoś więcej :D
Śle ciepłe uściski dla Pani Beaty.

Czy formuła dziennika pozwala na wydawanie głupot? Żeby jeszcze oprawa piękna była... A tu nic. Najgorszego sortu papier, co druga strona (dosłownie!) to rysunki jak u dwulatki. Zdjęcia nieciekawe i do tego miniaturki.

Pani Beata może i miałaby coś do powiedzenia, ale chyba powinien to ubrać w słowa ktoś zdolniejszy. Niby - złote myśli i powtórzenia na co którejś stronie....

Kolejna książeczka ze wspomnieniami z wizyty w kolejnym kraju. I kolejna o której można powiedzieć, że wiele nie wnosi (choć absolutnie nie jest nudna), ale może stać się inspiracją do przeczytania czegoś więcej.

Idealna lektura na wakacyjny wypoczynek. Lubię czytać książki Beaty Pawlikowskiej, ponieważ ciągle mogę odkrywać coś nowego. Tym razem zachwyciła mnie urokliwa, najpiękniejsza plaża na świecie, która pozostała nietknięta i skutecznie broni się przed natłokiem turystów. Perspektywa spędzenia wakacji w Jericoacoara brzmi bardzo kusząco. Na uwagę zasługuje, również przesłanie,...

ciężko jakoś ocenić
może zbyt wiele się w tej książce nie znajduje, ale za to szybko się czyta i prędzej coś zostaje w głowie :))
fajny dziennik z podróży ;)
++ za zdjęcia

super figurka bogini Yemanji :))

Na półkach: , , , , ,

Bardzo fajnie napisany dziennik, format książki idealny na wyjazd, zmieści się w każdym, nawet najmniejszym zakamarku torby. Krótka i przyjemna lektura w sam raz na niepogodę ;)

3,5

Wypożyczyłam sobie z biblioteki w celu oderwania się na chwilę od cięższych lektur.
Książka jest do przeczytania w max. godzinę, a treści w niej jest tyle, że zmieściłoby się na jednej stronie.
Z każdą kolejną pozycją tej autorki utwierdzam się w przekonaniu, że pisana jest po to, żeby zarobić na kolejne podróże niewielkim nakładem pracy - dlaczego niewielkim? Bo...

Z tej książki można się dowiedzieć paru rzeczy o Brazylii, dowiedzieć się o paru owocach i nazwach dań - nic więcej.
Do tego trochę filozofii autorki. Szybko się czyta, ale mało jest wartościowego tekstu.
To pierwsza książka z tej serii przeczytana przeze mnie. Na początku styl pisania wydaje się być trochę denerwujący. Są różne nic nieznaczące opowiastki, myśli autorki, to...

Marzyliście kiedyś, by wszystko rzucić i tak po prostu zacząć podróżować? Tak z dnia na dzień, bez żadnych planów, obowiązków i wyrzutów sumienia? W mojej głowie często pojawia się takie marzenie. Jednakże prawdopodobnie minie jeszcze wiele lat za nim je zrealizuję, jeśli kiedykolwiek w ogóle to zrobię. Lecz dlaczego nie miałabym podróżować za pomocą swojej wyobraźni?...

2022

Znowu dałam się nabrać! Przecież ja to już czytałam... w innej ksiąźce, pod innym tytułem. Strasznie irytujace jest to powielanie tych samych treści w różnych książkach.

Dyskusje

• Podróżnicze