Cocktail party

Thomas Stearns Eliot Wydawnictwo: Universitas utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
The cocktail party
Data 1. wydania:
1976-03-08
83-7052-809-0
Wiesław Juszczak
Universitas
The cocktail party
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
83-7052-809-0
Wiesław Juszczak

Jak wiecie albo i nie - lubię sobie od czasu do czasu przeczytać jakiś utwór dramatyczny. Na stronie pojawiły się już moje opinie na temat twórczości Mrożka, a także Tennessee Williamsa, teraz przyszła kolej na innego znanego twórcę - T. S. Eliota.

Thomas Stearns Eliot urodził się...

Nie chcę nawet pisać o poziomie skomplikowania tego dramatu - może nie jest on taki ważny jeśli chodzi o kolejne perypetie, może ważniejsi są sami bohaterowie - ten jakiś dziwny miłosny czworokąt (małżeństwo Edward i Lavinia oraz ich przyjaciele Piotr i Celia), w którym każdy leczy swoje kompleksy?

Tak czy inaczej ma się wrażenie jakiegoś ciążącego nad wszystkimi...

Czytałam ją lata temu, ale do dziś pamiętam dobre psychologiczne portrety postaci.
Książka o dylematach, sensie życia oraz chaosie jaki z pewnością każdy z nas nosi w sobie.

• Dramat
  • Literatura angielska