Tajemnica grobowca Aleksandra Wielkiego

Okładka książki Tajemnica grobowca Aleksandra Wielkiego
Nicholas J. Saunders Wydawnictwo: Amber powieść historyczna
powieść historyczna
Alexander's tomb : the two thousand year obsession to find the lost conquerer
Amber
2007-01-01
2007-01-01
Sławomir Rzepka
historia Aleksander Wielki

Super książka. Jej wielką zaletą jest to,że nie jest tylko zbiorem suchych naukowych faktów i dat, ale Autor pisze ją miejscam jako relację ze swojej podróży śladami grobu Aleksandra. Ja czułam się tak jakbym także uczestniczyła w tej wędrówce.Jest to podróż niezwykła pełna śladów, tropów, odkryć, ale i fantazji i mistyfikacji. Do tego jeszcze są zdjęcia, które pozwalają...

• Historia / Starożytność
  • Literatura faktu