Żywe wraki

kryminał, sensacja, thriller
978-83-7470-158-7
Tomasz S. Gałązka
świadek ciało morderstwo

W swojej ojczyźnie zmarły przed dwoma laty Newton Thornburg miał opinię jednego z najbardziej niedocenianych pisarzy w swoim gatunku. Dziennik „Guardian” poszedł krok dalej i nazwał go „jednym z prawdziwie wielkich amerykańskich pisarzy XX wieku”. Lektura jego najsłynniejszej powieści (sfilmowanej z sukcesem przez Ivana Passera) w stu procentach potwierdza...

Bardzo dobra powieść kryminalna, chociaż jeśli ktoś liczy na rozwiązywanie klasycznej zagadki „kto zabił”, może się zawieść. Chodzi tu raczej o klimat, przywodzący na myśl Chandlera czy MacDonalda, tyle że Thornburg jest i ostrzejszy, i bardziej gorzki. Po więcej odsyłam do opinii PMata, no i oczywiście do Thornburga.

• Lista 1001...
  • 1001 książek
  • 1001 książek które trzeba przeczytać
  • BWB
  • 1001 książek, które musisz przeczytać
  • B_kryminał, thiller
  • 0_chcę przeczytać - biblioteka

Dodaj cytat z książki Żywe wraki