Tajemniczy ogród

Okładka książki Tajemniczy ogród
Frances Hodgson Burnett Wydawnictwo: Greg Seria: Lektura z opracowaniem literatura dziecięca
literatura dziecięca
837327457X
Jadwiga Włodarkiewiczowa
tajemniczy ogród tajemniczy ogród

więcej Więcej

Choć nie doceniłam jej aż tak od razu, to teraz z perspektywy czasu uważam że to jedna z najlepszych lektur z podstawówki. Postacie są świetnie nakreślone, no i ten klimat XIX-wiecznej Anglii...

Nigdy nie pomyślałabym, że będę czytać klasykę dziecięcą i nigdy nie pomyślałabym, że będzie mi to sprawiać aż tak dużo radości! „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett to kolejna pozycja w tym gatunku, którą jestem szczerze zauroczona.😍

Mary to samolubna, niesamodzielna i bardzo nieprzyjemna dziewczynka. I bardzo samotna. Po śmierci rodziców przeprowadziła się z Indii...

Bardzo ładna i świetnie napisana historia. Kwiecisty język tej książki robi z niej naprawdę bardzo przyjemną w odbiorze pozycję. Po trudnych książkach dobrze jest tak wskoczyć w dziecięcy klimat i dać się lekko ponieść w wyobraźni. Bardzo polecam - także wszystkim innym dorosłym.

Któż za dzieciaka nie czytał Tajemniczego Ogrodu? Jest to piękna opowieść o pragnieniu bycia kochanym i o walce o życie. Wzruszająca, bardzo mądra historia, ukazująca czytelnikowi, że nawet w największej beznadziei można dostrzec promyk życia. W tej książce można odnaleźć zarówno trudne, chłodne emocje, jak i te piękne, rozpalające serce.

Książka jest piękna, czysta i niewinna. Wspaniale mi się ją czytało, to była miła odskocznia od tych "brutalnych", współczesnych powieści. Osobiście jestem ogromną fanką tego typu literatury, szczególnie gdy autor/autorka pochodzi z Anglii - takie książki mają najlepszy klimat.

Historia dla dzieci i dorosłych o zmianie sposobu myślenia, nastawienia do innych i wpływu bliskości natury, wysiłku fizycznego na ducha człowieka.

Jak ja uwielbiam powrót do takich klasyków literatury, a jeszcze w tak cudownej oprawie, dodatkowo podbija walory powieści. Kocham te wydanie ilustrowane stworzone przez wydawnictwo MG!

1961

Na półkach: , , , ,

Świetne tłumaczenie Pawła Beręsewicza. Jestem zachwycona.

To lekka, pogodna książka do czytania w stresujące dni. To ten typ lektury, w którym nie ma żadnej zagadki ani mrocznej tajemnicy, którą czytelnik ma rozwiązać - jest tylko trójka dzieci korzystających z wiosny w pięknym ogrodzie. Gorąco polecam, uważam "Tajemniczy ogród" za swego rodzaju klasyk dla dzieci i nie tylko!

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa! Przekazuje dużo wartości w bardzo przystępny sposób, szczególnie dla dziecka czy nastolatka. Piękna książka!

34 010
    6 457