Tajemniczy ogród

Opinie [1 083]

Piękna, ponadczasowa historia. Nie była moją lekturą w szkole, ale pamiętam, że i tak ją przeczytałam.

,,Tajemniczy ogród" to opowieść o sile przyjaźni, o terapeutycznej wręcz roli jaką w naszym życiu może odegrać drugi człowiek.
Ja osobiście nie przeczytałam tej książki, tylko wysłuchałam ją w audiobooku na wolnelektury. Czytała Paulina Holz. Wersja była mało współczesna, język trochę archaiczny i za to dwie gwiazdki mniej.
Sama opowieść rozgrywa się w angielskiej...

Mała, kapryśna dziewczynka traci rodziców. Trafia z Indii do wuja w Anglii. Posiadłość położona jest w śród wrzosowisk i ma ogród pełen tajemnic. Posiadłość kryje tajemnicę, którą odkrywa wytrwała i ciekawska dziewczynka.

Nadzieja, czyli malutkie światełko, które gdzieś zawsze się ukrywa. Tak krótko opiszę to arcydzieło, które daje rozgrzewa serca i umysły.

Piękna historia, mądra, z klimatem.

Niestety, ale nie dla czwartoklasisty, dla którego jest lekturą obowiązkową. Napisana trudnym językiem, opisy przytłaczają a akcja wlecze się niemiłosiernie. Sama męczyłam tą książkę zdecydowanie za długo, a co dopiero dzieciaki, które dopiero co rozpoczynają przygodę z książkami. Nic dziwnego, że zniechęceni takim trudnym utworem,...

Czytałam i po polsku, i po angielsku. Uwielbiam!

Ponura, smutna i zostaje w pamięci jako zmora z dzieciństwa. Wszystko w porządku jeśli dorośli lubią taki klimat, ale po co na siłę wciskać takie książki dzieciom ?

Na półkach: , , , ,

Książka z dzieciństwa, do której wracam z przyjemnością 😍 Co prawda nie należy do najlżejszych, ale przekaz jest magiczny i choćby dlatego - warto!

Przyszedłem tutaj tylko żeby zmierzyć się z traumami z dzieciństwa. Tajemniczy Ogród to ulubiona książka mojej mamy dlatego też byłem przez nią tą książką katowany, musiałem też obejrzeć film. To chyba najnudniejsza książka w historii literatury, mordęga dla każdego dziecka, ma niby jakieś przesłanie ale tak przesłonięte nudną treścią, że ciężko je wyłapać. To pozycja,...

Musiałam sobie ciągle przypominać, że to książka dla dzieci.

"Tajemniczy ogród" jednak trochę odkładałam i nie chciałam go ponownie podnosić. Myślę, że potrzebowałam czegoś bardziej wciągającego i spodziewałam się czegoś więcej po tak popularnym dziecięcym klasyku.

Dyskusje

32 631