Żywoty zdań swawolnych

Okładka książki Żywoty zdań swawolnych
Ludwik Stomma Wydawnictwo: Twój Styl nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Twój Styl
1998-01-01
1998-01-01
83-7163-087-5
historyjki humor satyra

więcej Więcej

Czytając książki historyczne zwracam uwagę na różnego rodzaju ciekawostki, smaczki. Często rzeczy, które wydają się tak zwyczajne mają swoją bogatą i fascynującą historię.
Ta książka to zbiór takich ciekawostek od A do Z. Od Armagniac’a, przez Camembert, kawior, pieprz, śledzia, po zupę cebulową i żabę. Podane w bardzo żartobliwej formie, czasem trochę rubasznej
Jak to u...

Och, jak uroczo! Przedmioty, słowa i słówka, głównie z francuskiego kręgu kulturowego, choć nie tylko, opisane z dowcipem, humorem, swadą i - och, Boże mój - z erudycją. Oczywiście, będą tu i armagnac, i camembert, ale znajdzie się też piękny rozdział o imionach oraz - mój faworyt - o wannie, okraszony cudownymi cytatami francuskich higienistów z doby Oświecenia, swoją...

• 2014
  • Historia