Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy powstańcy 1944

Henryk Jerzy Chmielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Tytus, Romek i A'Tomek komiksy
Prószyński i S-ka
Tytus Powstanie Warszawskie okupacja wojna
komiksy
Tytus, Romek i A'Tomek
Tytus Powstanie Warszawskie okupacja wojna

NI KOMIKS, NI KSIAŻKA

Jako fan klasycznych przygód „Tytusa, Romka i A’Tomka”, najpierw byłem rozczarowany Księgami powyżej XXV, potem dodatkami w postaci „Elemelentarza”, a teraz muszę powiedzieć, że historyczne przygody bohaterów, choć mające swoje udane momenty, też nie powalają mnie na kolana. Bo to ani komiks, ani książka, brak tu fabuły, a jedyne przebłyski dawnej...

Ktoś mógłby wytłumaczyć Papciowi różnicę między niewybuchem a niewypałem.

Ale największa kompromitacja autora to "dowcipny" (w jego mniemaniu) opis "Folksdojcza". Rozumiem, że Chmielewski przeżył całą okupację w Warszawie i nie ma pojęcia o Volksliście i warunkach nadawania kategorii.

"Natomiast wpisanie do III i IV grupy DVL, Eingedeutschte, Eingebürgerte, leżało w...

W przystępnej formie przedstawiony fragment z Powstania Warszawskiego.

Wspaniała metoda na popularyzację historii tego tragicznego, a zarazem pełnego chwały rozdziału historii Polski

Ciekawe i ładnie zrobione. :D

• Komiksy