Dłoń

Okładka książki Dłoń
Michał Dąbrowski Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Zbliżenia literatura piękna
literatura piękna
Zbliżenia
Nasza Księgarnia
2011-01-26
2011-01-26
dłoń kalectwo

więcej Więcej

Niepełnosprawność widziana "oczyma" brakującej części ciała, hardcorowa i mocna rzecz, trzeba przyznać. Książka ważna, zwięzła i na temat, nie rozczulającą się nad podjętym zagadnieniem.

Jestem mamą niepełnosprawnego ruchowo chłopaka, właściwie już mężczyzny(23lata), więc mogę powiedzieć, że na własnej skórze odczułam czym jest w życiu człowieka posiadanie pewnego rodzaju...

Książka którą kiedyś ktoś mi polecił i do tej pory została mi w pamięci. Ciężko wyróżniać się w społeczeństwie i na własnej skórzę dane mi było się o tym było przekonać jednak przeciwności losu czemuś służą, wtrącają cię do wody i budzą do życia tych którzy chcą zobaczyć w tym jakąś lekcje.

Jak dla mnie - książka bezpłciowa. Osobiście ja sama nie mam jakiegoś szczególnego podejścia do ludzi "niedokonczonych", więc powieść trochę do mnie nie trafia. Napisana też jakby bez emocji. Średnia lektura.

Książka o trudnej sytuacji,gdy się nie ma dłoni.Jak sobie radził,co o nim mówili.Była to dla otoczenia trudna sytuacja,bo jak się wtedy zachować.

Uważam, że największą zaletą tej książki jest jej temat. Nie podoba mi się jednak sposób jego realizacji. Myślę, że włączanie brakującej dłoni jako drugiego narratora to niepotrzebny zabieg, który tylko "udziwnia" tę powieść. Mimo wszystko szanuje autora za to, że zdecydował się na niejaką spowiedź literacką, dzięki czemu "Dłoń" jest autetyczna.

Jedyna w swoim rodzaju książka, lekcja empatii, poraziła mnie swoją szczerością
i dojrzałością. Umieściłabym ją bez wahania na liście lektur szkolnych, zresztą
młodzież sama już po nią sięgnęła - w oparciu o nią powstała sztuka teatralna. Mimo iż jej tematyka dotyczy spraw trudnych, nie jest pozbawiona lekkości, poczucia humoru, dystansu do życia i samego siebie. Czyta się...

Bardzo mi się podobała, a zakończenie musiałam przeczytać kilka razy- niesamowite.

Wyjątkowa książka. Można z pierwszej ręki dowiedzieć się jak wygląda życie człowieka bez dłoni...

Kolejna książka, która budzi we mnie mieszane uczucia. Ogólnie temat ciekawy, problem z pewnością widoczny, ale bohater momentami zachowuje się tak jakby był jedynym inwalidą na całym świecie, a ręka, której nie ma, ale czasem jest narratorem zwyczajnie mnie irytowała.

2041

Przede wszystkim chylę czoła przed Autorem za odwagę opisania i udostępnienia szerokiej publiczności swojego intymnego dramatu i intymnych przeżyć.
Domniemam, że większość z nas żyje w świętym przekonaniu, że tragedia opisana w książce nas nie dotyczy. Poniekąd to prawda, skoro urodziliśmy się z dwoma dłońmi, to nie urodzimy się po raz drugi z jedną. Jednak ręce, nogi,...

• 2014
  • 2013