Szach-Mat! czyli Szafa wychodzi, ja zostaję

Marcin Brzostowski Wydawnictwo: Radwan literatura piękna
978-83-89938-75-6
Radwan
miniatury opowiadania surrealizm wspólczesna proza polska Marcin Brzostowski Andrzej Bursa
literatura piękna
978-83-89938-75-6

Mam tu wszystko to, co lubię u pana Marcina - humor, odrobina groteski i nieprzerysowane spojrzenie na otaczający nas świat i ludzi. Ciekawe oderwanie się od dłuższych lektur. Polecam

Znakomita lektura. Podpisuję się całkowicie pod słowami Luis. Pełne spektrum doznań - i śmiechu ( do łez ) i wzruszeń. Ląduje w ulubionych.

"Szach-Mat! czyli Szafa wychodzi, ja zostaję" to przepięknie napisany zbiór, a właściwie zbiorek opowiadań, w których autor dotyka szalenie istotnych, życiowych kwestii. Każda miniatura poświęcona jest innemu zagadnieniu. Miłość, zdrada, wyobcowanie, hipokryzja, przyjaźń, polityka, ideały - to wszystko zostało odarte przez autora z jakichkolwiek upiększeń. Książkę zamyka...

Dyskusje

• Domowa biblioteczka