Kompas Zen

83-917813-7-2
Robert Bączyk
buddyzm zen religia budda medytacja korea

Rewelacja

Skompikowany ale obszerny "podręcznik" buddyzmu zen. Interesujące wyjaśnienie drogi od buddyzmu theravady, przez mahajanę do zen. Przykłady Mistrza się powtarzają, ale są to przecież zebrane fragmenty przemówień, a nie skrupulatnie pisany poradnik.

Po prostu wyczerpujący opis trzech głównych nurtów buddyzmu: theravady, mahajany i zen. Seung Sahn w piękny sposób ukazuje filozofie wschodu. Łatwość przyswajania, mnogość anegdot, szczegółowość i świetnie wydanie upewniają mnie tylko w wyborze oceny.

• Chcę w prezencie
  • Duchowość