Zaślubiny Patyków

Okładka książki Zaślubiny Patyków Jonathan Carroll
Okładka książki Zaślubiny Patyków
Jonathan Carroll Wydawnictwo: Rebis Cykl: Crane's View (tom 2) horror
horror
Crane's View (tom 2)
The Marriage of the Sticks
Rebis
1999-01-01
83-7120-578-3
Jacek Wietecki
fantastyka magiczny realizm uczucia kobieta strach

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Pierwsza ksiazka tego cyklu książek zawiodła mnie odrobinę -był to zwykły ,
niczym nie wyróżniający się kryminal. W "Zaslubinach patykow" znalazłam to co lubię w treściach Carrolla- niejednozmacznosc oraz elementy magii. Pięknie! Bardzo mi się podobało.

Pierwsza ksiazka tego cyklu książek zawiodła mnie odrobinę -był to zwykły ,

Jedna z książek, które po ponownym przeczytaniu nie tracą na uroku. Jonathan Carroll po raz kolejny skłania do przemyśleń, ale też i wywołuje uśmiech, spokój. Lektura z pewnością warta przeczytania, nawet jeśli nie zmienia życia to czyni je ciekawszym i pozawala zatrzymać się na chwilę... pomyśleć.

Wiele ta książka zmieniła w moim życiu, na początku sceptycznie, wręcz niechętnie, w końcu nie potrafiłem przestać do niej wracać, teraz krąży po moim mieście, nieopatrznie podarowałem ją jakieś sąsiadce w poczekalni w przychodni i tyle ją widziałem...

Jonathan Carroll jak zwykle przekonuje Czytelników, że magia istnieje, a cuda mogą się wydarzyć. To opowieść magiczna, pełna niezwykłych zdarzeń i nietuzinkowych postaci, które muszą zmierzyć się ze swym życiem, tak na poważnie. Główna bohaterka uczy nas czym jest miłość, poświęcenie,a także strata i cierpienie. I pokazuje, że bez zrozumienia siebie i swej historii niczego nie możemy w swym życiu wyjaśnić. Niezmiennie polecam, gdyż warto sięgać po pozycje tego autora.

Na półkach: , , , , , , , , ,

"Zaślubiny patyków" to powieść pełna magii, duchów, osobliwości, zdarzeń niemożliwych a czasem upiornych i strasznych.
To także książka o przeszłości, przemijaniu, śmierci, stracie ukochanych.
Należy do nurtu realizmu magicznego, czym dalej tym częściej zdarzają się rzeczy niemożliwe.

"Zaślubiny patyków" napisane są raczej zwięźle, bez niepotrzebnych zdań. Wciągają ale, nie od razu, dopiero około w połowie nie mogłem się oderwać od tej powieści.
W moim uznaniu autor troszkę przesadził w opisywaniu zdarzeń niemożliwych, w drugiej części powieści jest ich trochę za dużo i są straszne.

Główną bohaterkę Mirandę Romanac prześlauje fatum, traci osoby które kocha. Najpierw Jamesa Stillmana z którym chodziła w ogólniaku, potem największą miłość jej życia Hugh Oakleya.

Książkę czyta się dobrze i raczej szybko. Nie jest ona jednolita, inaczej jest napisana na początku inaczej w środku, pod koniec także się zmienia sposób narracji.

Myślę że mogę ją z czystym sumieniem polecić nie tylko fanom twórczości Jonathana Carrolla. Stawiam trochę naciągane 8/10.

To także książka o przeszłości, przemijaniu, śmierci, stracie ukochanych.

To druga książka Jonathana Carrolla jaką przeczytałam. O ile sama historia głównej bohaterki "Zaślubin patyków" mnie początkowo wciągnęła to jednak zwrot pisarza w stronę zjawisk nadnaturalnych już po pewnym czasie zaczął mnie nużyć. Po prostu ta część powieści jest, jak dla mnie, zbyt rozbudowana i przez to jakby mało czytelna. Co nie znaczy, że nie pojęłam w czym rzecz, a wątek nieśmiertelności i rezygnowania z niej wydał mi się dość oryginalny i intrygujący w swej oczywistej nierealności. Początkowo myślałam o doczytaniu pozostałych części trylogii, ale to jednak nie moja bajka...

Książka udowadnia, że warto wierzyć w magię i cuda. :) Wiele zdarzeń opisywanych w powieści nie może się zdarzyć, ale mnie to nie przeszkadza. Lubię pofantazjować. :)

Świat wyobraźni Jonathana Carrolla jest niezgłębiony, nieskończony, magiczny. Zanurzcie się.

Nie jest to Carroll, którego polubiłem; choć same próby poszerzania horyzontów przez Autorów są bardzo dobrym pomysłem, to jednak tu Jonathan dość mocno skręcił w kierunku literatury pięknej a'la Coelho, i historia wyszła na tym tak sobie.

Niestety dużo nie pamiętam. Ale znając JCarrola było dobrze.

Niestety dużo nie pamiętam. Ale znając JCarrola było dobrze.

• Jonathan Carroll
  • Realizm magiczny