Japonia. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc

Okładka książki Japonia. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc praca zbiorowa
Okładka książki Japonia. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
praca zbiorowa Wydawnictwo: New Media Concept Cykl: Cuda świata (tom 16) albumy
albumy
Cuda świata (tom 16)
New Media Concept
2008-01-01
2008-01-01
Japonia album architektura tradycja przyroda

Treściowo przyzwoite kompendium wiedzy o historii i kulturze Japonii. Dość dużo można było się z niego dowiedzieć.
Na minus oceniam niezbyt czytelny układ stron i pozostawiającą wiele do życzenia jakość zdjęć – okropna rozdzielczość, niektóre były wręcz rozmazane albo nie pokazywały dokładnie tego, co czego się odnosiły.
Zabrakło mi też choćby jednostronicowej wzmianki o piśmie japońskim. Moim zdaniem jednak w dużej mierze rzutuje ono na rozwój kultury tego kraju.

Zabrakło mi też choćby jednostronicowej wzmianki o...

Naprawdę dobrze napisana książka, przystępnym językiem, bez błędów, bez wydłużeń, czytałam z wielkim zainteresowaniem od początku do końca. Jak na Japonię w pigułce, pozycja zawarła różne ciekawe obrazy kraju.

Nie czytałem tej ksiązki natomiast chciałem zwrócić uwagę na dwie negatywne opinie i oceny (1),nie odnoszące się do ksiązki tylko do samej Japonii :)
Opinie ANONIMOWE (brak nazwy użytkownika !!) O co tu chodzi, to jakiś haker?? Jak tak to administracja powinna usunąć te opinie i oceny.
Jest z nią jakiś kontakt ? Może ktoś coś wie? Pod innymi książkami też się zdarzają takie kwiatki?

(Te dziwne negatywy już zniknęły, ale komentarz pozostawiam)

Japonia mnie od zawsze inspirowała a ta książka pozwala zyskać ogólny pogląd na ten kraj i jego niewątpliwy urok. Piękne zdjęcia, przydatne fakty i interesujące ciekawostki to duże plusy tej pozycji, pozostawia ona jednak według mnie spory niedosyt, ale dzięki temu można zagłębić się w tradycję i przyrodę tego kraju, korzystając z bardziej szczegółowych książek :)
Polecam tym, którzy z chęcią czerpią wiedzę o krajach Dalekiego Wschodu :)

Polecam...

Całkiem ciekawa książka. Piękne zdjęcia i przyzwoite streszczenie kultury Japończyków.

Japonia w wersji papkowatej i łatwej do przyswojenia, opakowana w kolorowe obrazki możliwie najbardziej odpowiadające wyobrażeniu przeciętnego czytelnika. W zasadzie trudno powiedzieć, dla kogo jest ta książka: osoba nieco bardziej zorientowana w temacie może wynieść z "lektury" raczej lekki niesmak, a laik nie dowie się tak naprawdę niczego, poza tym, że tam jest inaczej niż u nas.

77 / 2017

77 / 2017

Japonia czyli inaczej Kraj Kwitnącej Wiśni. Państwo znane z tradycyjnego sushi, sztuk walki (karate, judo...) lub bonsai - malutkich drzewek hodowanych w doniczkach. Są jeszcze gejsze, kimona, origami... Dużo tego! Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co jeszcze kryje w sobie Japonia, zachęcam Was do przeczytania tej książki - nie pożałujecie!

"Japonia. Cuda świata..." to zbiór wszelkich ciekawostek na temat tego kraju. Poznajemy różne miejsca, zwyczaje, obrzędy oraz ulubione zajęcia mieszkańców. Dowiemy się, jaki jest najwyższy budynek, jak wygląda ceremonia parzenia herbaty i jaka jest roślinność w Japonii. Dzięki kolorowemu wydaniu książka wydaje się bardziej ciekawa. Tę pozycję podzielono na kilka części o różnej tematyce. Opisane są niektóre parki narodowe, lasy i jeziora. Najciekawszym parkiem wydał mi się Park Narodowy Daisetsuzan - obok opisu znajduje się piękna fotografia przedstawiająca wodospad. Wraz z kolejnymi stronami odkrywamy, że Japończycy to także zwykli ludzie - od nas różnią ich tylko skośne oczy, język, którym się posługują oraz zwyczaje i święta. Podobnie jak my, używają telefonów komórkowych i żyją bardzo nowocześnie. Jeden zwyczaj mnie rozbawił... Jest to Sentō, czyli japońska publiczna kąpiel. Oczywiście używana w dawnych czasach, ale czasami Japończycy powracają do dawnego zwyczaju... Ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła myć się w miejscu publicznym... Ale jak widać oni nic sobie z tego nie robią. Chcecie poznać więcej szczegółów na temat tych niezwykłych kąpieli? Odsyłam Was do książki ;)

Wcześniej nawet nie wiedziałam, że Japonia może być taka ciekawa! Najbardziej podoba mi się ceremonia parzenia herbaty, choć podobno jest skomplikowana. Śliczne wydanie i zdjęcia, zachęcą każdego - dużego i małego. Dzięki takim książkom bez problemu pozna się kulturę innych krajów. A do tego mamy tu trochę japońskich słówek, dzięki którym możemy podszkolić ten język ;)

"Japonia. Cuda świata..." to zbiór...

Ta książka już trochę mniej przypadła mi do gustu, ale znalazło się tam kilka ciekawych rzeczy i chociażby dla nich warto ją kupić.

Bardzo fajny przewodnik w pigułce po Japonii i japońskiej kulturze. Można w nim znaleźć informacje o najważniejszych zabytkach tego pięknego kraju. Pomocne są mini notatki umieszczane na marginesie każdej strony. Dzięki tej książce dowiesz się na czym polega święto fallusa, ile kosztuje kimono, o co chodzi w nagich festiwalach. Nie brakuje w niej również informacji o nowinkach technologicznych: Shinkansen, Maglev, kapsułkowe hotele. Polecam dla tych, którzy chcą zapoznać się z podstawami Japońskiej kultury, która jest zarówno bardzo bogata jak i bardzo piękna.

• Japonia
  • Japonia
  • Domowa biblioteczka
  • Podróże
  • Daleki Wschód
  • Podróżnicze

Dodaj cytat z książki Japonia. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc