Niewielki słownik typograficzny

Czysty Warsztat
typografia drukarstwo liternictwo
poradniki
typografia drukarstwo liternictwo

Są takie książki, które powinny stać na honorowych, wyeksponowanych miejscach w bibliotekach, aby cieszyć oko, i się składać z tekstu "Lorem ipsum", żeby nie denerwować merytoryczną pustką. Bo już nawet nie słabością.
"Niewielki słownik typograficzny" jest zaiste niewielki, jest tak mały, że właściwie nie wiadomo po co i dla kogo powstał, bo jakoś wyjaśnienia autora do...

Wizualnie jest piękny, kartki błyszczące, gładkie, okraszone dużą ilością rycin i zdjęć. Całość podzielona na 2 sekcje. Opisy są zwięzłe, gdzie to możliwe jest angielski odpowiednik polskiej nazwy. Ponadto zawiera indeks terminów angielskich, co jest dużym plusem.
Na słownik składa się niecałe 400 terminów.

Dyskusje

• Typografia
  • Chciałabym mieć!
  • Kiedyś bede miała :D
  • Projektowanie graficzne
  • Nauka
  • Posiadam i nie przeczytałem
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Niewielki słownik typograficzny