Lśniąca góra

The Shining Mountain
literatura faktu
Maciej Głogoczowski
alpinizm wspinaczka Himalaje góry

Jestem olbrzymią fanka książek wysokogorskich stąd cieszyłam się bardzo z możliwości przeczytania Lsniacej Góry. Książka jest na pewno ciekawa, natomiast nie porwała mnie tak jak Annapurna czy Wszystko za Everest. Męczył mnie wręcz momentami, usypiala. Jednak uważam, iż warto ją przeczytać choćby dla samych opisów przyrody czy przemyśleń autora

Podczas czytania takich książek nadal zastanawiam się co ja robię na tych "nizinach"? Oglądając zdjęcia ośmiotysięczników przechodzą mnie ciarki... Książki o tematyce górskiej dają mi kopa, czuje przypływ adrenaliny. Dziwne? Przecież to tylko czyjeś spostrzeżenia i przeżycia, nieodwołalnie subiektywne, ale z drugiej strony bardzo angażujące i niepokojące.

Może lepiej...

• Góry ;) :) :)
  • Góry
  • Dzięki biblioteko!
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Lśniąca góra