Opór w psychoterapii. Jak pracować z trudnym klientem?

Okładka książki Opór w psychoterapii. Jak pracować z trudnym klientem? Jeffrey Kottler
Okładka książki Opór w psychoterapii. Jak pracować z trudnym klientem?
Jeffrey Kottler Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) Seria: BT Biblioteka Terapeuty nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
BT Biblioteka Terapeuty
Compassionate Therapy. Working With Difficult Clients
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2003-01-01
2003-01-01
8389120240
Anna Rozwadowska
psychoterapia opór przeciwprzeniesienie

Okładka książki Nieudana terapia. Mistrzowie psychoterapii i ich największe porażki Jon Carlson, Jeffrey Kottler
Nieudana terap... Jon Carlson, Jeffre...

Książka "Opór w psychoterapii", to taki podręcznik, zwłaszcza dla początkującego terapeuty. Z niego dowiemy się czym jest opór w psychoterapii, z czego może wynikać, a także jak można z nim walczyć. Język książki jest nieskomplikowany i przystępny. Podsumowując ta pozycja z pewnością pomoże zwłaszcza tym, którzy są na początku swojej przygody z psychoterapią, choć tak w zasadzie każdy może znaleźć w niej coś dla siebie : )

Bardzo wiele mi ta książka dała, jako że sama jestem osobą dość oporną jeśli chodzi o rozmawianie i dopiero po przeczytaniu tej lektury uświadomiłam sobie, że nie tylko ja na tym tracę i nie tylko mnie jest z tym milczeniem trudno. A przecież łatwiej się zmienić, kiedy ma się świadomość, że robi się krzywdę także drugiej osobie. Mam nadzieję, że w praktyce pomoże mi równie mocno jak w teorii. Dziękuję internecie, żeś mi podsunął tę książkę.

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, mi osobiście brakuje w niej większej ilości konkretów.

Napisana przystępnym językiem. Autor przedstawia charakterystyki trudnych pacjentów zwracając uwagę na sposoby ich rozpoznawania, rozumienia co kryje się za ich zachowaniem oraz jak sobie z nimi radzić. Dystansuje się też do siebie jako terapeuty zwracając uwagę na sytuację, gdy to nie pacjent a terapeuta utrudnia sytuację i spowalnia psychoterapię. Książkę czyta się szybko. Wiele dają przytaczane przykłady obrazujące złożoność reakcji pacjentów. zabrakło mi jedynie przejrzystego podziału na rodzaje pacjentów, którzy się trochę mieszają.

Książka ze wszech miar godna polecenia. Wprawdzie musiałam ją przeczytać go egzaminu, ale była to najprzyjemniejsza lektura podczas całej sesji zimowej.

Polecam także w pracy osobistej, dobry kawał materiału o naszych ułomnościach i ciemnych zaułkach emocjonalnych, polecam.

• Psychologia
  • Psychoterapia
  • Psychologiczne
  • Przeczytane 2012
  • Psychoterapia poznawczo-behawioralna

Dodaj cytat z książki Opór w psychoterapii. Jak pracować z trudnym klientem?