Zaszyfrowane w obrazie. O filmach fabularnych Wojciecha Jerzego Hasa

Okładka książki Zaszyfrowane w obrazie. O filmach fabularnych Wojciecha Jerzego Hasa
Iwona Grodź Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Artyści film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Artyści
słowo/obraz terytoria
2009-01-01
2009-01-01
Jerzy Has

Okładka książki Filmowe ogrody Wojciecha Jerzego Hasa Małgorzata Jakubowska, Anna M. Zarychta, Kamila Żyto
Ocena 6,5
Filmowe ogrody... Małgorzata Jakubows...
więcej Więcej

Has to czarodziej ekranu. Krytyka nazywała go poetą kina, kreacjonistą wierzącym w obraz. Fabuła była zazwyczaj na drugim planie, ważna była przede wszystkim sfera plastyczna. Tworzył wyśmienite, bardzo malarskie dzieła filmowe, pełno u niego zakamuflowanych cytatów i odniesień malarskich.
Dla mnie najwspanialszym, idealnym pod każdym względem filmem pozostanie Sanatorium...

• Kino
  • Nie do końca
  • Kino, filmoznawstwo
  • Polscy filmowi
  • O filmach/ nieprzeczytane
  • Cinema
  • Teatr, kino

Dodaj cytat z książki Zaszyfrowane w obrazie. O filmach fabularnych Wojciecha Jerzego Hasa