Martwa natura z dzięciołem

literatura piękna
Jędrzej Polak
Kameleon
powieść

Spektakularność języka. To pierwsze co przykuwa uwagę w tej książce. Można dojść do punktu, w którym ona już nie działa/nie przeszkadza w odbiorze fabuły książki. A fabuła jest może tylko pretekstem, by autor mógł na swoim remingtonie napisać, co myśli o życiu w ostatnich dekadach XX wieku.

A pisze pięknie (nie tylko z rozmachem) o miłości i przemianach społecznych, jakby...

Był czas, kiedy uważałam tę powieść za świeżą, odkrywczą, wyjątkową.
Nabyłam nawet paczkę cameli... ;)

Kiedy wzięłam ją do ręki po latach, odbiór był zupełnie inny. Nie znalazłam w niej nic ciekawego ani zabawnego, a toporne i idiotyczne momentami tłumaczenie nie pomagało.

Widać trzeba mieć -naście lat...

Uwielbiam tę książkę :) jest cudownie niepowtarzalna i baśniowa.

Książkę kupiłam chyba ok 10 lat temu na ulicznym straganie za jakieś drobne. Z racji nałogowego czytania musiałam mieć coś do czytania więc jakoś wpadła mi w oko. I od tej pory zawsze gdy jest mi już za ciężko w życiu doczesnym to książka ta pomaga mi się oderwać i wyrwać a przede wszystkim odprężyć. Czytałam ją już ponad 10 razy i na pewno będę nadal do niej wracać. Bo ja...

najcudowniejszy, najbardziej zakręcony romans jaki czytałam.zabawny, wzruszający, romantyczny..poszerzający horyzonty hehe

Jedna z moich ulubionych. Rzeczywistość miesza się z bredzeniem szczęśliwego:)

• Chcę w prezencie
  • Pożyczone