Heaney. Wiersze pod dotyk

literaturoznawstwo szkice literackie poezja
językoznawstwo, nauka o literaturze
978-83-240-1501-6
literaturoznawstwo szkice literackie poezja

Seamus Heaney — zdobywca nagrody Nobla, uznawany za jednego za najważniejszych poetów irlandzkich od czasów W.B. Yeatsa. Jego twórczości nie da opisać się jednym zdaniem. Wszelką analizę trudno zawrzeć nawet w jednej książce.

Ale Jerzy Jarniewicz — literaturoznawca, poeta i tłumacz — podejmuje się interpretacji pojedynczych wątków w twórczości Irlandczyka. Dostajemy zatem...

• Brytania
  • Bardzo