Trzech panów w łódce (nie licząc psa)

Jerome K. Jerome Wydawnictwo: CiS literatura piękna
CiS
literatura piękna
978-83-85458-23-4
Kazimierz Piotrowski

Może humor i specyficzny - ale jaka przyjemna odskocznia od codzienności!

Niby jest tu humor, ale raczej brytyjski, więc nie dla każdego. Przebrnęłam do końca, ale był to męczący spływ Tamizą.

Po raz drugi przeczytałam króciutką i dowcipną opowieść o trzech hipochondrykach i uroczym psie :) Powieść okraszona właściwymi dla angielskiego humoru przypowiastkami i anegdotkami. Miło się czytało!

Książka bardzo ciekawa dla czytelników z podobnym brytyjskim poczuciem humoru. Generalnie brak w niej wartkiej akcji, bardziej w sposób humorystyczny opowiada o ciekawej relacji trójki ludzi (a w tle pojawia się wyjątkowo uroczy pies).

Bardzo barwny język. Masa dobrego, angielskiego humoru. Książka nie postarzała się zbyt mocno, mimo przeszło stu lat.

Historia jest zlepkiem luźnych historyjek, anegdot i przypowieści. Raczej ciężko nazwać spływ tytułowych gentlemanów Tamizą spójną, trzymającą w napięciu przygodą. Często przez to wytracałem rytm czytania, ale u mnie to normalne przy zbiorach opowiadań i...

Humor tutaj zawarty tylko miejscami do mnie trafiał. Przez większość książki raczej się męczyłem.

Dowcip, który zupełnie do mnie nie trafiał. Nie skończyłem czytania tej książki.

To bardzo zabawna powieść, dość krótka. Oczywiście próżno tu szukać jakiś rozbudowanych postaci czy wątków. Chodzi o ciekawy opis wyprawy po Tamizie, z komizmem sytuacyjnym i nietypowymi anegdotami. Bardzo przyjemna, lekka książka do zabrania na wakacyjny wyjazd.

Zakochałam się w tej książeczce. Przesympatyczna opowieść o trzech przedstawicielach klasy próżniaczej z XIX wiecznego Londynu. Angielski humor w najlepszym stylu. Kocham:-)

3 533
    2 494