Maria Wisnowska. Jeśli mnie kochasz - zabij!

Agata Tuszyńska Wydawnictwo: Twój Styl biografia, autobiografia, pamiętnik
2003-01-01
1990-01-01
Twój Styl
biografia, autobiografia, pamiętnik
2003-01-01

Trafiłam na tę książkę przy okazji poszukiwań wiadomości dotyczących Warszawy II połowy XIX wieku i życia teatralnego tego okresu. Postać Marii Wisnowskiej wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony rozpuszczona kokietka, budująca swój sceniczny wizerunek bardziej na uwielbieniu mężczyzn, uwodzeniu wszystkich, niż na kunszcie aktorskim, z drugiej ekscentryczka...

To moja dawna lektura. Ówczesne wydanie nie miało jeszcze podtytułu. Zbierałam wtedy materiały nt. prototypów postaw dekadenckich- bezdogmatowców, melancholików, neurotyków w prozie pozytywistycznej. Taką postacią jest Wisnowska- artystka- typowy produkt swojej epoki- końca wieku. Polecam.

• Biografie kobiet
  • Szukam
  • Historia
  • Chcę w prezencie
  • Ciekawy ludź
  • Z antykwariatu

Dodaj cytat z książki Maria Wisnowska. Jeśli mnie kochasz - zabij!