Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia

Okładka książki Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia Bolesław Prus
Okładka książki Z legend dawnego Egiptu. Stara bajka. Dziwna historia
Bolesław Prus Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza literatura piękna
40 str. 40 min.
Krajowa Agencja Wydawnicza
1986-01-01
1986-01-01
40 min.
Egipt faraon śmierć los przeznaczenie choroba cierpienie

Czytałam opowiadania "Z legend dawnego Egiptu" oraz "Dziwna historia"
Pozycje, jak najbardziej warte przeczytania.

Zapiszę sobie zdania, które zapadły w pamięć po przeczytaniu.

"Patrzcie tedy, że marne są ludzkie nadzieje wobec wyroków, które Przedwieczny ognistymi znakami wypisuje na niebie.
"Z legend" (...)

"Swoją drogą jednak, kto wie, czy nie rozsądnie jest godzić się ze złem, którego uniknąć nie można."
"Dziwna historia"

Czytałam opowiadania "Z legend dawnego Egiptu" oraz "Dziwna historia"
Pozycje, jak najbardziej warte przeczytania.

Zapiszę sobie zdania, które zapadły w pamięć po przeczytaniu.

"Z legend" (...)

"Swoją drogą jednak, kto wie, czy nie rozsądnie jest...

Obiecałam sobie przeczytać coś z polskich klasyków, do których niestety nie pałam uwielbieniem. Wybrałam chyba możliwie najcieńszą z możliwych i w sumie całkiem mi się podobała. Każde z trzech opowiadań, choć proste i króciutkie, niesie ze sobą ciekawy morał, który będzie dobry, klarowny i "na czasie" dla młodszych jak i starszych czytelników.

Długo była na liście teraz czytam, ale tylko dlatego, że sięgałem do pojedynczych opowiadań. Niektóre z nich są urzekające. Wszystkie natomiast posiadają znamiona pozytywizmu w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego wydały mi się odrobinę "szkolne".

• Lektury
  • Powieść historyczna