Iacocca. Autobiografia

Lee Iacocca biografia, autobiografia, pamiętnik 396 str.
An autobiography

StudioEMKA
biografia, autobiografia, pamiętnik
przemysł samochodowy menedżerowie

Porównaj ceny i

Dobrze napisana, wciągająca, ukazująca też zwrot Iacocci w lewo - w późniejszych okresach życia zdecydowanie opowiada się za interwencjonizmem i przymusem zapinania pasów. W tych fragmentach - treść nużąca, argumentacja mętna. Najciekawsza - rywalizacja z Henrym Fordem II.

#133 - Iacocca. Autobiografia - William Novak

Cytat, który mnie mocno zainspirował:

"Ale to był cały ojciec. Zawsze mawiał
- Po co iść, skoro można biec ?"

Jest to pierwsza książka Wydawnictwo Studio EMKA, jaką otrzymałam do recenzji i ogromnie za nią dziękuję.

Jestem pod ogromnym wrażeniem biografii Iacocca - jego życia, oraz ścieżki zawodowej.

Jest to absolutny...

Na półkach: , , , ,

Pierwszy raz przeczytałem książkę 26 lat temu. Zarówno wtedy jak i teraz, uważam książkę, za pasjonującą opowieść o kulisach biznesu motoryzacyjnego USA w latach 60,70,80-tych. To także książka o bezwzględności biznesu, który dotyka zwykłych ludzi. Także książka o chciwości i dramatach ludzkich. Co uderza w tej książce to także fakt, że autory na samym końcu zwraca uwagę na...

Przede wszystkim to dobrze napisana książka, co sprawia, że nawet osoba nierozeznana w rynku motoryzacyjnym czyta ją jednym tchem.
In minus jak dla mnie to niekonsekwentne pomysły Iacocci - pomieszanie idei wolnorynkowych z keynesizmem. Rozczarowaniem było dla mnie również i to, że Iacocca propagował obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa.
Książka przeznaczona przede...

American dream, a także spojrzenie na sukces oczami amerykańskiego obywatela, diametralnie różniącego się od europejskiego a zwłaszcza polskiego,
w książce urzeka prostota i trafne lekcje życia jakie powiodły Lido do sukcesu, pierwsze 200 stron czyta się niemal jednym tchem, potem zagłębia się w coś co na pewno jest najciekawsze dla amerykanów, ale mi wydawało się trochę...

Jak to mówi Jim Collins od "Good to great" prawdziwego lidera poznaje się po tym, że firma działa doskonale także po jego odejściu. Tego nie można powiedzieć o Iacocce. A tym samym nie powinno się uczyć budować firmy w oparciu o jego autobiografię.
Ale książkę jako zestaw biznesowych anegdot przeczytać warto. Nie zapada w pamięci na długo.

Dyskusje

• Biografie