Rzym w płomieniach. T. 2

Okładka książki Rzym w płomieniach. T. 2
Paul L. Maier Wydawnictwo: Palabra Cykl: Rzym w płomieniach (tom 2) Seria: Seria z aniołkiem powieść historyczna
powieść historyczna
Rzym w płomieniach (tom 2)
Seria z aniołkiem
The flames of Rome
Palabra
1994-01-01
1994-01-01
Adam Szymanowski
historia powszechna Rzym chrześcijaństwo

więcej Więcej

Bardzo dobrze napisana książka, wydana przez wydawnictwo religijne ale nie zawiera nachalnej propagandy, koncentruje się bardziej na walce o władze a chrześcijaństwo jest mocno w tle. Prosty język, wciągająca fabuła, szybko i dobrze się czyta!

Ciekawa, ale nie porywająca powieść, jednak czytało mi się ją bardzo przyjemnie.
Gratka dla miłośników antyku i tych, którzy kiedyś polubili "Quo vadis" - tu mamy sporo tych samych postaci historycznych, chociaż są one pokazane z nieco innej perspektywy.

• Historia
  • Starożytność