Przetrwałem Afganistan

Okładka książki Przetrwałem Afganistan
Marcus LuttrellPatrick Robinson Wydawnictwo: Zielonka Sembrador militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Lone survivor : the eyewitness account of Operation Redwing and the lost heroes of SEAL Team 10
Zielonka Sembrador
2010-01-01
2010-01-01
Magdalena Rusak
marynarka wojenna interwencja zbrojna pamiętniki amerykańskie

więcej Więcej

Sporo słyszałem o tej książce od innych. Oglądałem nawet "Lone survivor" (swoją drogą już chyba wiem skąd pochodzi tytuł filmu). Na portalach ogłoszeniowych cena książki nie schodzi poniżej 130 zł (co w moim odczuciu jest ceną mocno zawyżoną) ale udało mi się pożyczyć lekturę od kolegi i przeczytać w dwa dni. Świetna książka. Wciąga na samych początku i nie odpuszcza, aż do...

Pomijając beznadziejne tłumaczenie oryginalnego tytułu, książka jest niesamowicie wciągającą i wzruszającą historią o odwadze, przyjaźni, sile przetrwania, braterskiej miłości, jedności i szacunku.
Mimo, że sam Marcus pracował na planie filmowym, to jednak filmowi daleko do książki.

Piętnaście lat temu, 28 czerwca 2005 roku US Navy SEALs poniosły jedną z największych klęsk w historii istnienia jednostki. Czterech z nich, realizując misję zwiadowczą wdaje się w wielogodzinną walkę z przeważającymi siłami wroga. Wśród tej czwórki jest Marcus Luttrell.
Marcus napisał potem o tych wydarzeniach książkę – „Przetrwałem Afganistan”. O ile same wydarzenia,...

Wykreślając frazy a la "Jestem Amerykaninem", "Jestem foką", "Jestem z SEAL", "Jestem z Teksasu" i tak dalej to książka liczyłaby 100 stron i dałoby się to czytać. A jest warto, gdyż mamy opis operacji "Red Wings" i opis przeżyć jedynego ocalonego. Piszę przeżyć, gdyż trochę spędził czasu w wiosce i parę razy nachodzili go Talibowie. Tak...

Niesamowita! Patriotyczna historia komandosa, który przeszedł przez PIEKŁO ponieważ wierzy w Boga innego niż fanatyczni terroryści.
Szanuję i polecam!!!

Pełna akcji i strzelania. Spora dawka patriotyzmu w amerykańskim wydaniu. Dla wszystkich, którzy lubią opowieści o komandosach.

Szanuję

Niesamowicie oddane emocje. Pomimo, że jest to książka o nieudanej akcji "Czerwone skrzydło" przeprowadzonej przez NAVY SEALs, to przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie lubią tej tematyki. Gorąco polecam!

Arogancka (i ignorancka przy okazji) do bólu amerykańska propaganda, naszpikowana powtórzeniami, aż się niedobrze robi. SEAL czy nie, ale powinien zainwestować w ghost writer'a, żeby przynajmniej trochę zachować pozory literatury.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeśli komuś podobał się film "Lone Surivor" to koniecznie musi przeczytać tą książkę,gdyż oddaje ona znacznie więcej na temat tego,co przydarzyło się jej bohaterowi. Książka o męstwie,odwadze,niezachwianej sile woli oraz o przyjaźni. Pod koniec czytania uroniłem parę łez. Wzruszająca historia.Polecam.

• Chcę w prezencie
  • Wojenne