Przetrwałem Afganistan

Marcus LuttrellPatrick Robinson Wydawnictwo: Zielonka Sembrador militaria, wojskowość
Lone survivor : the eyewitness account of Operation Redwing and the lost heroes of SEAL Team 10
Magdalena Rusak
Zielonka Sembrador
marynarka wojenna interwencja zbrojna pamiętniki amerykańskie
militaria, wojskowość
Magdalena Rusak
marynarka wojenna interwencja zbrojna pamiętniki amerykańskie

Pomijając beznadziejne tłumaczenie oryginalnego tytułu, książka jest niesamowicie wciągającą i wzruszającą historią o odwadze, przyjaźni, sile przetrwania, braterskiej miłości, jedności i szacunku.
Mimo, że sam Marcus pracował na planie filmowym, to jednak filmowi daleko do książki.

Piętnaście lat temu, 28 czerwca 2005 roku US Navy SEALs poniosły jedną z największych klęsk w historii istnienia jednostki. Czterech z nich, realizując misję zwiadowczą wdaje się w wielogodzinną walkę z przeważającymi siłami wroga. Wśród tej czwórki jest Marcus Luttrell.
Marcus napisał potem o tych wydarzeniach książkę – „Przetrwałem Afganistan”. O ile same wydarzenia,...

Wykreślając frazy a la "Jestem Amerykaninem", "Jestem foką", "Jestem z SEAL", "Jestem z Teksasu" i tak dalej to książka liczyłaby 100 stron i dałoby się to czytać. A jest warto, gdyż mamy opis operacji "Red Wings" i opis przeżyć jedynego ocalonego. Piszę przeżyć, gdyż trochę spędził czasu w wiosce i parę razy nachodzili go Talibowie. Tak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowita! Patriotyczna historia komandosa, który przeszedł przez PIEKŁO ponieważ wierzy w Boga innego niż fanatyczni terroryści.
Szanuję i polecam!!!

Pełna akcji i strzelania. Spora dawka patriotyzmu w amerykańskim wydaniu. Dla wszystkich, którzy lubią opowieści o komandosach.

Szanuję

Niesamowicie oddane emocje. Pomimo, że jest to książka o nieudanej akcji "Czerwone skrzydło" przeprowadzonej przez NAVY SEALs, to przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie lubią tej tematyki. Gorąco polecam!

Arogancka (i ignorancka przy okazji) do bólu amerykańska propaganda, naszpikowana powtórzeniami, aż się niedobrze robi. SEAL czy nie, ale powinien zainwestować w ghost writer'a, żeby przynajmniej trochę zachować pozory literatury.

Jeśli komuś podobał się film "Lone Surivor" to koniecznie musi przeczytać tą książkę,gdyż oddaje ona znacznie więcej na temat tego,co przydarzyło się jej bohaterowi. Książka o męstwie,odwadze,niezachwianej sile woli oraz o przyjaźni. Pod koniec czytania uroniłem parę łez. Wzruszająca historia.Polecam.

Nie wiem, jakie jest tłumaczenie, miałam szczęście trafić na oryginał, a ponieważ są to wspomnienia, narracja nie jest chronologiczna, pojawiają się powtórzenia, zwłaszcza na końcu opowiadania. Wydarzenia, do jakich doszło, są poprzedzone szczegółowymi wyjaśnieniami, poglądami, treningiem, przedstawieniem żołnierzy, których ta książka ma uhonorować. Osobiście nie wiem, czy...

• Chcę w prezencie
  • Wojenne