Przypadkowa

978-83-7495-124-1
Agnieszka Andrzejewska
literatura szkocka
Inne

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 3 (75) / 2024 Anna Alboth, Jon Lee Anderson, Wiktoria Bieżuńska, Darko Cvijetić, Marcin Czajkowski, Mireła Iwanowa, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Magdalena Nowicka-Franczak, Cathy Park Hong, Redakcja magazynu Pismo, Ali Smith, Filip Zawada
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Jon Le...

Nie pamiętam, kiedy po przeczytaniu książki czułam się tak "oszukana".
Opis książki streszcza całą akcję. Książka napisana z perspektyw 4 osób tworzących rodzinę, głównie zawiera przemyślenia bohaterów(I to mi bardzo pasowało). Wszyscy są w kryzysie . Pojawia się czynni"wytrącający z równowagi/zaburzający, zmuszający do zastanowienia.
Wszystko niby ok. Życie toczy się dalej, a problemy trwają. Ale dla mnie książka powinna prowadzić do jakiekolwiek puenty/podsumowania. Może jestem zbyt głupia - ale tu jej nie znalazłam.
Plus - zmusza do refleksji.

Nie pamiętam, kiedy po przeczytaniu książki czułam się tak "oszukana".
Wszystko niby ok. Życie toczy się...

Jedna z najgorszych książek jakie przeczytałem. Książka o niczym. Zdania tasiemce, ciągnące się przez pół strony. To czytadło jest tak nijakie, że po przeczytaniu kilku stron łapiesz się na tym, że nie wiesz o czym czytasz bo ciekawiej było myśleć co zjesz na kolację. Nie polecam, wręcz ostrzegam! Jak najdalej od tego badziewia.

Bardzo dziwna...

Bardzo dziwna...

Przewrotna Mary Poppins.

Przewrotna Mary Poppins.

+ "There but for the" jeszcze nie ma PL

+ "There but for the" jeszcze nie ma PL

Pierwszy raz, na tę publikację natknęłam się w Matrasie jakiś czas temu. Mmmm, 9,90. Okazja, jak się patrzy. Jednak nie uległam pokusie i nie kupiłam jej. Teraz po przeczytaniu jej nie żałuję tego, iż nie mam jej w swojej biblioteczce.
Książka opowiada o pewnej rodzinie, której świat zmienia się pod wpływem Amber, tajemniczej kobiety. Zostawia swój ślad głęboko w ich sercach i duszy.

"Czy czasami nie potrzeba kogoś obcego, żeby rodzina uświadomiła sobie, że jest rodziną?"

Jednak książka zawiera wiele chaotycznych fragmentów, których ja nie zrozumiałam i prawdopodobnie nie zrozumiem. Plusem są różne myśli i sposób przekazania treści. Denerwował mnie niewyjustowany tekst i błędy, które wydawca prawdopodobnie przeoczył. Nie wiem czy ponownie sięgnę po tą pozycję. Na razie mocne 3.

"Wiedziałam, co to znaczy miłość. Że nigdy nie musisz mówić przepraszać"

"Są rzeczy, których nie można wypowiedzieć na głos, bo z wiedzą o nich jest człowiekowi ciężko. Są rzeczy od których nie da się uciec, gdy już się je wie"

"Urodziłam się wolna, jak na razie bawię sie świetnie i prawdopodobnie będę żyć wiecznie.
Ale to wszystko jest gra i sposobem, jakim w nią grasz, a wiesz, grać musisz..."

Po porstu nie zrozumiałam, Dla mnie bez sensu,kilka fajnych refleksji, mnóstwo dziwnych wątków..

Książka dość ciekawa... aczkolwiek nie bardzo zrozumiałam o co chodzi na końcu xD

W tej książce zaciekawiła mnie okładka. Już na początku czytania przekonałam się że jednak nie jest ona równie ciekawa jak jej okładka. Wulgarna, nie mająca składu, pełna "filozoficznych" przemyśleń, ogólnie - bardzo ciężka w czytaniu. Miałam nadzieję że się jednak poskłada ale niestety zawiodłam się.

• 1001 książek
  • Wymienię/Sprzedam