...musisz być szybsza niż lew

Agnieszka Martinka Wydawnictwo: Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium biografia, autobiografia, pamiętnik
83-89659-09-3
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
turystyka rowerowa Jezioro Wiktorii Afryka podróże
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-89659-09-3
turystyka rowerowa Jezioro Wiktorii Afryka podróże

Pięknie ukazana Afryka na wielu kolorowych zdjęciach. Opis wyprawy wokół Jeziora Wiktorii, przez takie państwa jak Kenia, Uganda i Tanzania. Nie był to pierwszy wypad autorki, zdecydowała się na wyprawę rowerem i była doskonale zaprawiona w boju bo planowała przejeżdżać dziennie 120-150 kilometrów. Na zakończenie podróży planowała odwiedzić siostrę, która prowadziła mały...

To już druga książka o wyprawie rowerowej do Afryki, jaką czytałam.
Ale poprzednia, "Do ciepłych krajów", bardziej mi się podobała.
Za to tutaj piękne zdjęcia.

Fascynująca książka pokazująca, że nie ma rzeczy niemożliwych dla ludzi pełnych zapału i uparcie dążących do celu. Nieco egzotyczna, gdyż akcja rozgrywa się w Afryce. Ukazuje warunki życia przeciętnego afrykanina - w skrajnej nędzy i brudzie. Książka inspiruje do działania. :)

Jakbym sama odbyła podróż po Afryce!

Taka powinna być książka podróżnicza! Autorka opisuje swoją podróż przez Kenię, Sudan, Tanzanię - rowerem dookoła jeziora Wiktorii.
Dowiedziałam się z tej książki wszystkiego czego chciałam - o ludziach, jedzeniu, przyrodzie, krajobrazach, drogach i zmaganiach autorki z przeciwnościami podczas podróży. Oraz z jej przewodnikiem Jonesem.
Razem z nią poczułam zapach i różne...

• Afryka
  • Relacje z podróży,przewodniki itp
  • Podróżnicze
  • Rok 2014
  • Literat.faktu/reportaż/biografia
  • Kupić
  • Azja, Afryka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki ...musisz być szybsza niż lew