Kuba Guzik i Dzika Trzynastka

2010-11-01
978-83-240-1488-0
Ryszard Wojnakowski
literatura dziecięca maszynista pociągi przyjaźń

Kubę Guzika i Dziką Trzynastkę otrzymałem w prezencie od Mikołaja, który z nieznanych mi źródeł dostał cynk, że lubiłem tę historię jako dziecko w formie kreskówki. Do tej pory nie miałem pojęcia, że pierwotna wersja jest książkowa.
Jest to opowieść bardzo barwna, posiadająca wiele zwrotów akcji, wypełniona przygodami i bohaterami aż po same okładki. Roi się tutaj od...

Z tą historią zetknęłam się już we wczesny dzieciństwie. Nie była to jej forma książkowa lecz kreskówkowa. Pamiętam, że jako dziecko bardzo lubiłam oglądać przygody Kuby Guzika. Niestety nie pamiętam czy dane mi było obejrzeć całość gdyż nie mogę sobie przypomnieć jej zaoczniak.

Dalszy ciąg przygód Kuby Guzika i przyjaciół.Bohaterowie przeżyli niesamowite przygody i powrócili na Trochanię.Jednakże przygoda znowu wzywa i przyjaciele wyruszają w znane i przede wszystkim nieznane strony świata.Przeżywają niesamowite przygody ,zyskują nowych przyjaciół ,dokonują wspaniałego wynalazku.No i wyjaśnia się wielka tajemnica Kuby.Piękna opowieść w dwóch...

bardzo sympatyczna kontynuacja przygód tego bohatera. Choć oczywiście napisana z przymrużeniem oka i dla dzieci, wciąż olśniewa wyobraźnią.

Świetna książka opowiadająca o nowych i starych przyjaźnich, o wzajemniej pomocy i bardzo ciekawych przygodach :)

Poznacie tu;
Lokomotywe z zadziwiajacymi "mocami"
Ogromną latarnie morską, która była na prawde malutka
A także odkryjecie nowe oblicze KUBY GUZIKA !

POLECAM

Dyskusje

• Fantastyka
  • Książki dla dzieci
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • Książki dla dzieci przeczytane córce
  • 2013

Dodaj cytat z książki Kuba Guzik i Dzika Trzynastka