Zew księżyca

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Moon Called
Ilona Romanowska
Fabryka Słów
wilkołaki magia fantasy urban fantasy
Moon Called
Mercedes Thompson (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ilona Romanowska
wilkołaki magia fantasy urban fantasy

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Tańcz, kiedy śpiewa księżyc*

1 Link do recenzji

"Jestem w wieku,w którym głupstwa popełniam świadomie i z przyjemnością" Nie wiem kto jest autorem tego zdania, które od lat krąży w necie, ale jest odpowiednie by określić czemu czytam takie jak ta książki ;)

"Zew księżyca"- pierwsza część przygód Mercedes Thompson.Kobieta, która ma skończone studia historyczne pracuje jako mechanik samochodowy i fajnie.Skoro woli...

Książki Patricii Briggs są już ze mną przeszło od dziesięciu lat. Jak to zawsze w moim przypadku bywa, dostała się w moje ręce przez przypadek (weszłam do biblioteki i zabrałam ją z półki), ale pozostała w sercu na zawsze. Nie była to pierwsza powieść fantastyczna jaką przeczytałam, ale pierwsza napisana przez płeć piękną i pierwsza, która mnie tak wciągnęła. Ja jeszcze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza część cyklu o zmiennokształtnej mechanik Mercedes Thompson. Mercy jako córka Kojota (pojawia się wierzeniach plemion Ameryki Północnej) ciągle pakuje się w kłopoty. Osoby szukające głębi i wysokich rozrywek intelektualnych, raczej się rozczarują. To typowe "czytadełko" , w którym światy ludzi, wampirów, wilkołaków i innych istot przenikają się, tworząc lekturę...

Historia jedna z wielu jednak czyta się na prawdę szybko. Fabuła potrafi wciągnąć czytelnika na dłuższy czas. Jednak zabrakło mi opisów z zaciekłej walki, żeby nadać wyrazu historii. Jednak podobała mi się na swój sposób.

Bohaterką książki jest 31-letnia właścicielka warsztatu Mercy, której życie powiązane jest z wilkołakami. Świat przedstawiony jest naszym światem, tyle że są w nim różne fantastyczne i baśniowe stwory, jak wampiry, zmiennokształtni (ludzie zmieniający się za pomocą magii w dowolne zwierzęta), trolle, gremliny, czarownice czy krasnoludy.

Książka niestety lekko mnie...

Książka jest moim drugim spotkaniem z gatunkiem urban fantasy, i pierwszym spotkaniem z autorką. Mimo niewielkiej objętości autorka zawarła w książce bardzo interesującą opowieść, która mimo swojego powolnego lecz przyspieszającego tępa była bardzo dobrze wyważona. "Ta opowieść pracuje jak dobrze wyregulowany silnik", nie mam pojęcia kto jest autorem tych słów, lecz zgadzam...

Tak, tak, tak. Kolejna świetna seria. Zakochałem się w tym uniwersum.

Seria o Mercedes Thompson od dawna przewijała mi się przed oczami czy to na forach czy w księgarniach internetowych. Nigdy mnie jakoś bardziej nie zaciekawiła, więc nie czułam konieczności sięgnięcia po nią.
Ostatnio jednak na kilku grupach książkowych zobaczyłam sporo poleceń i porównań do mojej ulubionej Kate Daniels od Ilony Andrews i postanowiłam dać Mercy szansę.

Tom...

💮No mercy, Mercy! Niestety, nie podeszło. Ta książka była strzałem w twarz. Zachęcona po wielu pozytywnych ocenach, stwierdziłam, że chciałabym spróbować z kolejną serią urban fantasy. Padło na Zew Ksiezyca. No i się zaczęło:
-płaska fabuła i bohaterowie bez polotu. Styl autorki boli. Nie ma klimatu, budowania napięcia, nic tu nie ma
-brak riserczu. Serio pani Briggs,...

Przeczytana!
Całkiem miła lekturka. Nic specjalnego, nie zachwyciła mnie, ale mimo że była pisana w 1 os, której szczerze nienawidzę, to i tak fajnie i szybko się czytało ;)
Jedyne "ale" to trochę niedoprecyzowany i sztucznie wprowadzony na końcu wątek romantyczny. Ale to pikuś ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

2 818