Sowizdrzał świętokrzyski

Józef Ozga-Michalski Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza literatura piękna
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
literatura piękna
1975-01-01

Nie każdemu książka przypadnie do gustu, zresztą, jeśli przyjąć, a chyba można, że jest to realizm magiczny w polskiej wersji, to utwory z tego gatunku są zwykle ciężkostrawne, przynajmniej tak je odbieram. To nie znaczy jednak wcale, że nie mają swojego uroku. Mimo wszytko wolę chyba jednak realizm bez przymiotnika.

Realizm magiczny na świętokrzyskiej wsi.

Ja dla mnie książka rewelacyjna na poprawę humoru.
Zbiór absurdów wkomponowany w świat legend świętokrzyskich i życia duchowieństwa.

• Współczesna
  • Polska
  • 2006
  • Posiadam/Przeczytane
  • A1.9 Czekają w kolejce - biblioteczka mamy
  • PWDR
  • Na słotne dni

Dodaj cytat z książki Sowizdrzał świętokrzyski