Dzieła wybrane, tom 4. Dramaty. Mazepa, Lilla Weneda, Krak, Makbet, Wallenrod, Złota Czaszka

Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
83-06-01581-9
Państwowy Instytut Wydawniczy
Juliusz Słowacki mistycyzm romantyzm literatura polska dramat polski
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
83-06-01581-9
Juliusz Słowacki mistycyzm romantyzm literatura polska dramat polski

Oceniam "Złotą Czaszkę", która pokazuje tę warstwę twórczości Słowackiego, która ginie pod poetyckim kunsztem: ironisty, żartownisia i zgrywusa. Warto, by spojrzeć na jego dzieła z trochę innej perspektywy, niż licealna czołobitność i nabożność.

• Poezja
  • Klasyka
  • Warto
  • Ostrow
  • Polonica
  • Dla wymagających
więcej mniej

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...