Celibat

Kościół kapłaństwo celibat historia Kościoła religia chrześcijaństwo
religia
83-240-0169-7
Kościół kapłaństwo celibat historia Kościoła religia chrześcijaństwo

Każdy z nas wie jacy są księża i co mogą zrobić. Bo przeczytaniu tej książki wróciłam myślami do filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego, bo są do siebie podobne. Moim zdaniem autor książki nie przedstawił czarno- biało tych niektórych z tych historii.
Napisane jest to co ludzie nie widzą na pierwszy rzut oka, ale każdy to wie i milczy. Tak teraz myślę o pedofilii w kościele....

Nie zdawałem sobie sprawy, jak ważny w życiu osoby duchownej jest celibat. Dobrze się czyta zwłaszcza, że na marginesie jest cenne źródło m.in. z Pisma Świętego.

• Chcę w prezencie
  • Chrześcijaństwo