Ja cię kocham, a ty śpisz, wampirze

Okładka książki Ja cię kocham, a ty śpisz, wampirze
Kerrelyn Sparks Wydawnictwo: Amber Cykl: Miłość na kołku (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Miłość na kołku (tom 5)
All I want for Christmas is a vampire
Amber
2010-12-07
2010-12-07
wampiry

Przyznam, że ta część podobała mi się na razie najbardziej. Fabuła ciekawa, ciągle coś się działo, chociaż początek rozkręcał się powoli. Nowych bohaterów polubiłam. I przypadła mi do gustu taka wersja Iana. Scena z Drakulą i wujkiem Sabriny była rozbrajająca. A taką pelerynkę to sama bym chętnie założyła. ; )
Książkę czyta się lekko i szybko, ale jest to dla mnie lektura na jeden raz.

Książkę czyta się lekko i szybko, ale jest to dla mnie lektura...

"Ja cię kocham, a ty śpisz wampirze "to kolejna cudowna książka z serii "Miłość na kołku ".

Ian ma ponad pięćset lat. Jednak przez cały ten czas był skazany na ciało nastolatka ,gdyż miał pecha zostać wampirem w wieku zaledwie piętnastu lat .

Wampir nie był do końca szczęśliwy.
Kochał swoich przyjaciół i traktował Angusa, który go przemienił jak ojca, mimo to czuł się samotny.

Wygląd ładnego chłopca zaczął męczyć go coraz bardziej, odkąd Ian był świadkiem jak jego przyjaciele odnajdują miłość i zdobywają serca niezwykle wspaniałych i pięknych kobiet.
Ian zaczął skrycie marzyć o tym samym .

Problem Iana ze zbyt młodym wyglądem odmienił się gdy zażył on specyfik Romana ,który postarzył go o dwanaście lat .

Znacznie starszy , boski i oszałamiająco seksowny Ian postanawia znaleźć prawdziwa miłość.

Sądzi, że idealna partnerka dla niego będzie wampirzyca, bo wierzy, że prawdziwy i udany związek można zbudować tylko będąc szczerym od samego początku z ukochaną.

W tym celu Vanda zakłada mu profil na portalu randkowym dla wampirów.

Ian staje się ciachem roku i dziewczyny wydzwaniaja ciągle do niego.

Jak to mawiają jednak, serce nie sługa i zakochuje się on w śmiertelnej kobiecie, z którą romans jest zakazany i która skrywa tajemnice ,która może zaszkodzić wampirowi i bliskim mu osoba .

Toni Davies ma ciężko w życiu.

Jest inteligentna i zjawiskowo piękna kobieta.
W dzieciństwie wychowywała ja babcia, gdy została odtracona przez matkę.

Od ponad dziesięciu lat przyjaźni się z Sabrina, z którą łączy ją siostrzana miłość.

Sabrina niedawno została zaatakowana przez wampiry i jej wujek, który chce przejąć cały jej majątek, zamknął ja w zakładzie psychiatrycznym.

Toni postanawia sprawdzić to i za wszelką cenę uwolnić przyjaciółkę.

Kiedy sama pada ofiarą Malkontentów i zostaje uratowana przez Connora, otrzymuje zatrudnienie jako ochroniarz dzienny naszych dobrych wampirów. Od początku niesamowicie pociąga ja Ian ,który jest najcudowniejszym mężczyzna jakiego kiedykolwiek spotkała.

Warunki zatrudnienia, jasno określają jednak, że pracownik nie może wiązać się z podopiecznym.

W dodatku blond piękność zatrudniła się tylko na chwilę, żeby zdemaskować istnienie wampirów i pomóc Sabrinie.

Rezygnacja z pracy oznacza utratę wspomnień i Iana.

Jakby zakochani nie mieli dość problemów, Malkontenci chcą zdobyć specyfik, który zażył Ian ,żeby wymordowac śpiące w dzień wampiry.

Jak skończy się ta fascynująca historia ?

"Ja cię kocham, a ty śpisz wampirze "to zachwycająca książka.

Jestem nią kompletnie oczarowana.

Jest to urzekający romans, łączy w sobie niesamowity i cudownie wykreowany świat fantasy, rozbrajajacy humor i niesamowita zmysłowość.

Książka tak bardzo wciąga, że uwielbiam każda przeczytaną stronę.

Wampiry stworzone przez Kerrelyn Sparks, są rzeczywiście niezwykle romantyczne i szarmanckie.

Traktują swoje ukochane jak księżniczki i mówią im tak piękne wyznania miłości niczym poezję;

Ach, spotkać takiego ...

Nie przeszkadzałoby mi nawet, gdyby był martwy za dnia.
Można się rozmarzyć.

Scena balu z okazji Świąt Bożego Narodzenia naprawdę wspaniała, przepiękna, romantyczna i bajkowa;

Zresztą jak cała książka; Kocham ;

"Każdy mężczyzna czułby się zaszczyczony, gdybyś go pokochała " .

Wampir nie był do końca szczęśliwy.

miło szybko i przyjemnie

miło szybko i przyjemnie

Kolejna o wampirach do kolekcji <3

Kolejna o wampirach do kolekcji <3

Kolejna część cyklu o wampirach . Tym razem jest więcej humoru, więcej seksu, więcej namiętności. Niestety akcja nadal jak 1500 odcinku M jak Miłość. Pozycja niezła do poduszki ;)

przyjmne romansidło paranormal i rozpoczęcie serii.
książka idealna dla zabicia czasu ..

przyjmne romansidło paranormal i rozpoczęcie serii.
książka idealna dla zabicia czasu ..

Tym razem miłosną strzała trafia Iana .

Ian ma ponad 500 lat . Jednak przez ten czas był uwięziony w ciele 15 latka. Nie był do końca szczęśliwy. Mimo że, kochał swoich przyjaciół i traktował Angusa który zmienił go w wampira jak ojca. Wampir dzielnie radził sobie w ciele 15-latka.
Jednak ten problem zaczął go jeszcze bardziej męczyć, gdy widzi jak kolejni przyjaciele odnajdują miłość.
Dlatego tez w "Wampirze w sąsiedztwa "zdecydował się zażyć specyfik Romana który, pozwala nie spać w dzień, lecz postarza o rok. Wywoływał on straszny ból, lecz Ian jest starszy o 12 lat .

Nowy boski i oszałamiająco seksowny Ian postanawia znaleźć miłość. Pragnie jednak związku z wampirzycą, bo wierzy że, prawdziwy i udany związek można zbudowac tylko będąc szczerym od samego początku z ukochaną. W tym celu Vanda zakłada mu profil na portalu randkowym dla wampirów. I pomimo tego że, Ian staje się ciachem roku i dziewczyny wydzwaniaja do niego, to jednak serce nie sługa. Ian zakochuje się w śmiertelnice z tajemnicą i to zakazanej.

Toni Davies ma ciężko w życiu. Jest inteligentna i piękna kobieta, w dzieciństwie wychowywania przez babcie i odtracona przez matkę , od ponad 10 lat jej najlepsza przyjaciółka jest Sabina. Sabina niedawno została zaatakowana przez wampiry i jej wujek który chce przejąć jej majątek ,zamknął ja w zakładzie psychiatrycznym. Toni postanawia sprawdzić to i za wszelką cenę uwolnić przyjaciółkę. Kiedy sama pada ofiarą Malkontentow i zostaje uratowana przez Connora, otrzymuje zatrudnie jako ochroniarz dzienny naszych dobrych wampirów. Od początku w oko wpada jej Ian ,który jest najcudowniejszym mężczyzna jakiego kiedykolwiek spotkała. Jednak warunki zatrudnienia, jasno określają ze pracownik nie może wiązać się z podopiecznym. W dodatku Toni zatrudniła się tylko na chwilę, żeby zdemaskowac istnienie wampirów i pomóc Sabrinie . Rezygnacja z pracy oznacza utratę wspomnień i Iana.
Jakby zakochani nie mieli dość problemów, Malkontenci chcą zdobyć specyfik który zazyl Ian, żeby wymordować śpiące w dzień wampiry.

Cóż bardzo podobała mi się ta książka. Bardzo ciekawy romans . Lekko się czyta . Podoba mi się że, książka jest pelna humoru . Wampiry Pani Sparks rzeczywiście są niezwykle romantyczne i szarmanckie. Traktują swoje ukochane jak księżniczki i mówią im tak piękne wyznania miłości niczym poezję. Ach ,spotkać takiego. Nie przeszkadzaloby mi nawet, gdyby był martwy za dnia . Można się rozmarzyc.

Polubiłam głównych bohaterów. Toni to niezwykle silna bohaterka, inteligentna, przy tym lojalna przyjaciółka i wiele przeszła, ogólnie można ją polubić. A Ian po prostu facet marzenie.

Cała akcja dalej ciekawa . Co prawda dalej Malkontenci ale jeszcze Pani Sparks nie z męczyła ich wątku. Miło było dowiedzieć się o losie byłego haremu Romana.

Minusy :Strasznie nie podoba mi się że, w ogóle autorka omija postacie Darcy i Austina. W ogóle nie występują. A tak bardzo ich Lubie. Za mało Angusa i Emmy ,Heather i Jean -Luca . Widać że, autorka faworyzuje Romana i Shanne, bo z postaci pobocznych w każdej części to oni są najczęściej wspominani i maja największy udział z wcześniejszych par.

Ogólnie bardzo polecam całą serię. Taki paranormalny harlequin dla kobiet, ale z wyższej półki. Można się pośmiać, daje nadzieje na szczęśliwe zakończenie, doskonale relaksuje i ma bohaterów których można pokochać, idealnych mężczyzn do których można wzdychac czytając i zawiera scenki erotyczne, ale opisane w piękny i subtelny sposób.

Jak dla mnie książka lepsza od dwóch poprzednich. Daje 9/10 ,należy się jedena ocenę wyżej, chociażby za cudownego Iana i obecność Vandy ,która jest niezwykle barwną i zadziorna postacią

Tym razem miłosną strzała trafia Iana .

Ja cię kocham, a ty śpisz, wampirze
Ian po środku pozwalającym nie spać za dnia, postarzał się o ponad 10 lat. I teraz może bez wstydu poszukać swojej miłości na wieczne życie. Lecz jest jeden warunek. To musi być wampirzyca, albowiem Ian nienawidzi kłamstw.
Gdy spotyka pierwszą dzienną strażniczkę w domu Romana, jego martwe serce zabiło szybciej. Piękna blond Toni to wszystko czego zawsze pragnął. Lecz dziewczyna nie jest nieumarłą.
Wampiry? Toni jeszcze tydzień temu nie wierzyła w te głupstwa. Po ataku na jej przyjaciółkę i na nią samą, ma teraz pewność, że te potwory naprawdę istnieją. Żeby pomóc Sabrinie przed szaleństwem, musi udowodnić, że wampiry żyją, w tym celu zatrudniła się u krwiopijców.
Wkurzają ją te wszystkie nieśmiertelne typki, a zwłaszcza Ian, który na się za, cholernego donżuana!
Czy Toni przekona się do wampirów i znajdzie dowód dla przyjaciółki, czy szybciej Ian dowie się o jej przekręcie?

Ja cię kocham, a ty śpisz, wampirze

Zaczęłam od któregoś tam tomu zupełnie przez przypadek. Po kilku stronach wciągnęlo mnie, akurat miałam minorowy nastrój. A historyjka była prościutka i naiwniutka, ładnie podana, przyprawiona odpowiednią dozą wyciskacza łez co mi odpowiadało.
Nie jest to lektura Boże broń ambitna, to paranormalny Harlequin, ale ma parę smaczków. Każdy tom to odrębna całość, w następnym będą przygody kolejnej postaci drugoplanowej i tak to leci niczym doskonałe perpetuum mobile.
Moim ulubieńcem pozostaje Angus, troszczący się o rodowe klejnoty.

Na półkach: , , , , ,

Ach te szkockie wampiry, nie wiem co mają w sobie te kilty albo co nie mają pod sobą, ale mnie osobiscie podoba sie ta ksiazka.