Jak kot z kotem

Okładka książki Jak kot z kotem Pam Johnson-Bennett
Okładka książki Jak kot z kotem
Pam Johnson-Bennett Wydawnictwo: Galaktyka flora i fauna
flora i fauna
Cat vs cat. Keeping peace when you have more than one cat.
Galaktyka
2010-01-01
2010-01-01
978-83-7579-102-0
Joanna Sobolewska
kot koty poradnik zwierzęta

Książka przydatna, ale wadą tego typu książek jest to, że niewiele można się nich dowiedzieć nowego. Wszędzie jest to samo, tylko inaczej ubrane w słowa.
Niektóre poglądy są już mocno przestarzałe i obalone, ale minęło kilka lat od wydania książki, więc trzeba się z tym liczyć.

Super książka, zdecydowanie polecam. Z książki dowiemy się o relacjach kotów i jak pomagać kotom żeby czuły się lepiej :)

Czuję jednak lekki niedosyt. Chciałabym dowiedzieć się więcej o np. problemie znaczenia moczem przez drugiego kota. Książka mogłaby też być bardziej spójna-poruszać temat w jednym miejscu i do konca go wyczerpywać. Ewentualnie mógłby pojawić się indeks na końcu.

Czytanie tej książki mi się nieco dłużyło (tak mam z książkami bez fabuły ;)),ale muszę przyznać, że jest bardzo ciekawa. Jako, że niedawno mój domowy zwierzyniec wzbogacił się o drugiego kota, chętnie zabrałam się za czytanie. Z książki dowiedziałam się sporo ciekawych rzeczy, nauczyłam się zwracać uwagę na niektóre kocie interakcje i interpretować je odpowiednio. Naprawdę już nieco inaczej patrzę na zachowanie moich futrzaków :)
Co by nie było zbyt słodko, brakowało mi w tej książce... obrazków. I nie, nie dlatego, że nie lubię książek bez obrazków, ale po prostu były momenty, gdy autorka usilnie stara się coś opisać, ale jej to nie idzie - a wystarczyłby dołączony szkic... Tak samo warto byłoby dodać obrazki do rozdziału o kociej "mimice", łatwiej byłoby wszystko dokładnie pojąć.
Ogólnie mówiąc, nie żałuję, że przeczytałam, ale pewien niedosyt mam nadal ;)

Książka ta jest wielce pożyteczna dla miłośników kotów. Widać, że jest napisana przez kogoś, kto się zna na psychice tych stworzeń. Zawiera szereg wskazówek i zaleceń, którymi powinni się kierować posiadacze tych zwierząt.
Można znaleźć wskazówki, jak się dokocić w sposób jak najmniej stresujący dla właściciela i kota - rezydenta (rozdział o wprowadzaniu nowego kota do domu). Możemy dowiedzieć się, co kota stresuje i jak z tym walczyć.
Posiadaczy kilku kotów z pewnością zainteresuje rozdział poświęcony problemom z kuwetą.
Jeden z rozdziałów poświęcony jest kociej komunikacji. Oczy, ogon, wąsy mogą nam wiele powiedzieć o samopoczuciu i nastroju kota. Tak samo miauczenie (wokalizacja). Dowiedziałam się, że dźwięki wydawane przez mojego kota widzącego ptaszka na balkonie nazywają się świergotem.
Posiadaczom kilku kotów może być trudno wprowadzić wszystkie zalecenia, o których pisze autorka. Dotyczy to ilości kuwet (ideał - o jedna więcej, niż kot) oraz czasu, który powinniśmy poświęcać na zabawę z każdym z naszych pupili. Niemniej jednak jest to pozycja,z którą powinien się zaznajomić każdy miłośnik kotów.

Lektura obowiązkowa dla chcących się "dokocić" i tych, którzy mają więcej niż jednego kota. Pomysły autorki na umilenie życia czworonogom i sobie dają się zastosować w polskich realiach. Przetestowałam kilka z nich i stwierdzam, że naprawdę działają. Przynajmniej na moje koty.
Poradnik uporządkowany tematycznie, co ułatwia trafienie na właściwą kwestię.
Do tego bardzo przyjemnie się czyta.

Poradnik uporządkowany tematycznie, co ułatwia trafienie na właściwą kwestię.
Do tego bardzo...

bardzo praktyczna i ciekawie napisana.
dobry podręcznik dla kociarzy.

po lekturze wiedzę, którą zaczerpnęłam z tej książki, wcieliłam w życie i dzięki temu lepiej zrozumiałam moją kocią gromadkę.

bardzo praktyczna i ciekawie napisana.
dobry podręcznik dla kociarzy.

• Zwierzęta
  • Koty
  • Kot
  • Kocie poradniki

Dodaj cytat z książki Jak kot z kotem