Rozmowy z Hitlerem

1994-01-01
1994-01-01
Ryszard Turczyn
hitler rozmowa

Niemiecki senator już w 1939. pisze, że podbój Polski i innych krajów w stylu hitlerowskim jest nieopłacalny, bo zbyt dużo kosztuje. Polskę należy podbijać bardziej inteligentnie: prawnie, politycznie, kulturowo*, ekonomicznie. To jest największa wartość tej książki. Plan ten od dawna jest wcielany w życie, co gorsza również przez ludzi żyjących w Polsce.

* dobry przykład to film "Zielona granica" pani H.

* dobry przykład...

Zapis rozmów, jakie autor przeprowadził z dyktatorem, są do dnia dzisiejszego negowane, a nawet podważane. Że zostały spreparowane na własny użytek, i nigdy nie miały miejsca. Sama książka był zakazana w Niemczech hitlerowskich, autor był prześladowany z jej powodu. Więc coś musi być na rzeczy tym bardziej, że budziła obawę w gronie hitlerowskich bonzów. To trzeba się nad tym głęboko zastanowić, bo jak coś jest negowane, ośmieszane, podważane i to z całą zaciętością oraz bezwzględnością, to jest zupełnie odwrotnie.

Same rozmowy to wnikliwe studium osobowości Hitlera oraz chorych idei, jakie zamierzał wprowadzić w życie, i prawie mu się to udało. Obecna UE - to także jeden z planów Hitlera, który niestety ziścił się w realnym świecie. Fuhrer byłby dumny ze swoich spadkobierców, jego poronionych pomysłów. Nie bez przyczyny, ten zdegenerowany twór nazywany jest IV Rzeszą. Aż dziw bierze, iż powyższa pozycja nie wzbudziła zainteresowania ówczesnych mocarstw [ wywiadów wojskowych ], a może nie potraktowali jej z należytą powagą? I to był ich największy błąd, który doprowadził do tego, co znamy z historii...

Pomimo wielu niepochlebnych opinii o tej książce, które za wszelką cenę starają się podważyć jej wiarygodność historyczną, zalecam przeczytanie tej pozycji. Nawet jeśli rzekome rozmowy z Hitlerem w niej zawarte są jedynie fikcją, to i tak nie można autorowi odmówić talentu literackiego. Talentu, dzięki któremu suche fakty i wyniki swoich obserwacji przedstawił czytelnikowi w bardzo interesujący oraz przystępny sposób. Na prawdę duże wrażenie zrobiło na mnie porównywanie wydarzeń z ostatnich lat z twierdzeniami oraz pomysłami tam przedstawionymi (Nowy Porządek Świata oraz federacja europejska pod rządami Niemiec, brzmi znajomo, prawda?).Polecam!

Trudno mi ocenić tę książkę, tym bardziej że jej autentyczność jest podważalna. Warto się zapoznać. Dla mnie pewnym zdziwieniem było że wiele mechanizmów tam pokazanych można by odnieść do wydarzeń aktualnych.
A historia uczy nas tego że jeszcze nigdy nikogo nic nie nauczyła :)

A historia uczy nas tego że jeszcze nigdy nikogo nic nie nauczyła :)

• III Rzesza
  • historia