Seks, demokratyzacja pożądania i media, czyli kultura obnażania

Okładka książki Seks, demokratyzacja pożądania i media, czyli kultura obnażania Brian McNair
Okładka książki Seks, demokratyzacja pożądania i media, czyli kultura obnażania
Brian McNair Wydawnictwo: Muza Seria: Spectrum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Spectrum
Striptease Culture. Sex, media and the democratisation of desire
Muza
2004-01-01
2004-01-01
8373196099
Ewa Klekot
socjologia kultura sex media

Ciekawa książka o problemach seksualizacji obrazu ciała ludzkiego na świecie, pornografii oraz statusu kobiet i mężczyzn. Porusza temat feminizmu, homoseksualizmu i kultu ciała.
Oparta na badaniach i konkretnych przykładach.

Oparta na badaniach i konkretnych przykładach.

Seks, czy tego chcemy czy nie, stał się elementem kultury.
Autor przekazuje nam tu drogi którymi doszło do postawienia seksu na scenie i powody dla których ciągle na niej pozostaje.

Autor z dystansem, liberalnie przedstawia fakty, nie oceniając opisywanych zjawisk, lecz przedstawiając je rzeczowo.

Nie czyta się nadmiernie łatwo, ale wnioski po przeczytaniu są bardzo ciekawe.

Seks, czy tego chcemy czy nie, stał się elementem kultury.

Nie czyta się nadmiernie łatwo, ale wnioski po przeczytaniu są bardzo ciekawe.

Książka dość interesująca, chociaż miałam nadzieję zetknąć się z autorem-socjologiem, który NIE będzie uważał, że pornografia i demokratyzacja pożądania prowadzi do ogólnego rozwijania pragnień ludzi i odwagi w rozmawianiu o TYCH sprawach, oraz że pornografia dla mężczyzn hetero może stać się sposobem na odkrycie wewnętrznej siły kobiet. Nie dokładnie tymi słowami to napisał, ale książka aż ocieka jego zdaniem na ten temat. Trochę mało obiektywny, powiedziałabym nawet irracjonalny ze względu na jego stosunek do tematu, bo generalnie raczej ludzie, których nazwałabym "normalnymi" nie mają wątpliwości, że ogólne rozluźnienie obyczajów, robienie sobie dobrze z gazetką czy seks z przypadkowymi partnerami to "rozwój"- albo coś w tym stylu.

• Do kupienia
  • Socjologia
  • Reportaże,wywiady,felietony,popularnonaukowe
  • 2010
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Dodaj cytat z książki Seks, demokratyzacja pożądania i media, czyli kultura obnażania