Seks, demokratyzacja pożądania i media, czyli kultura obnażania

Brian McNair Wydawnictwo: Muza Seria: Spectrum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Striptease Culture. Sex, media and the democratisation of desire
8373196099
Ewa Klekot
Muza
socjologia kultura sex media
Striptease Culture. Sex, media and the democratisation of desire
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
8373196099
Ewa Klekot
Spectrum
socjologia kultura sex media

Ciekawa książka o problemach seksualizacji obrazu ciała ludzkiego na świecie, pornografii oraz statusu kobiet i mężczyzn. Porusza temat feminizmu, homoseksualizmu i kultu ciała.
Oparta na badaniach i konkretnych przykładach.

Seks, czy tego chcemy czy nie, stał się elementem kultury.
Autor przekazuje nam tu drogi którymi doszło do postawienia seksu na scenie i powody dla których ciągle na niej pozostaje.

Autor z dystansem, liberalnie przedstawia fakty, nie oceniając opisywanych zjawisk, lecz przedstawiając je rzeczowo.

Nie czyta się nadmiernie łatwo, ale wnioski po przeczytaniu są bardzo ciekawe.

Książka dość interesująca, chociaż miałam nadzieję zetknąć się z autorem-socjologiem, który NIE będzie uważał, że pornografia i demokratyzacja pożądania prowadzi do ogólnego rozwijania pragnień ludzi i odwagi w rozmawianiu o TYCH sprawach, oraz że pornografia dla mężczyzn hetero może stać się sposobem na odkrycie wewnętrznej siły kobiet. Nie dokładnie tymi słowami to...

• Do kupienia
  • Chcę w prezencie
  • Zwyczaje,obyczaje,kultura
  • Studia (często fragmenty)
  • sztuka
  • Reportaże,wywiady,felietony,popularnonaukowe