Stan umysłu

Okładka książki Stan umysłu John Katzenbach
Okładka książki Stan umysłu
John Katzenbach Wydawnictwo: Amber Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Srebrna Seria
State of Mind
Amber
1998-01-01
1998-01-01
Paweł Czajczyński
powieść seryjny morderca

Kolejna przeczytana mojego ulubionego autora. Dorosłe rodzeństwo -siostra specjalista od zagadek i brat będący profesorem do spraw morderstw seryjnych zabójców muszą zmierzyc się z koszmarem przeszłości. Muszą wytropic ...swego ojca. Książka tak trzyma w napięciu że czytając chciałam jak najszybciej doczytac do końca a zarazem nie chciałam by już się skończyła.Gorąco polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Stan umysłu autorstwa Johna Katzenbach'a to kryminał który sprawia że czytelnik nie chce przestać jej czytać. Losy bohaterów czy sam profesjonalny rys psychologiczny samego mordercy sprawia że ciekawi nas kim jest autor. Katzenbach jest częścią realnego świata kryminału, co daje niesamowity efekt w jego sensacyjnych powieściach. Główny bohater tej książki jest wykładowcą zwanym pieszczotliwie przez swoich studentów "Profesorem Śmierć", nauczyciel sfrustrowanych studentów którzy w afekcie oblania egzaminów mogą zastrzelić swojego nauczyciela. Jeffrey Clayton zostaje zwerbowany przez służby państwowe do pomocy w odnalezieniu seryjnego mordercy, chęć czy niechęć do pomocy zainteresowanego nie jest brana pod uwagę. Mimo obszerności jaką posiada tytuł nie sposób się nudzić. Akcja toczy się między wspomnianym przeze mnie profesorem, jego siostrą królową zagadek Susan i matką. Od początku wiadomo że sprawa seryjnego mordercy osobiście dotyczy każdego z osobna jak i wszystkich razem. Morderca okazuje się być bliżej niż może się to na początku wydawać, i nie chodzi tutaj o odległość mierzoną w metrach. Polecam tą pozycje wszystkim fanom kryminałów.

Książka trzyma w napięciu do ostatnich kartek. Jak wskazuje tytuł jest to głównie walka psychologiczna pomiędzy ojcem-seryjnym mordercą a jego dziećmi.Na pewno wrócę jeszcze do książek tego autora. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Myślałem że to będzie ciekawa powieść. Rozczarowany. Książka słaba żeby nie powiedzieć kiepska. Czasami aż przysypiałem. Podobne tematy już były. Nic zaskakującego. Całość przewidywalna z banalnym zakończeniem. Szkoda bo „Profesor” tego autora wbijał w fotel.

Dobry, ale nie porywający.

Dobry, ale nie porywający.

SWIETNY THRILLER !!!

SWIETNY THRILLER !!!

• Wymienię
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • 2002
  • John Katzenbach
  • Seria "Srebrna Seria"
  • Rok 2024

Dodaj cytat z książki Stan umysłu