Zwerbowana miłość

Okładka książki Zwerbowana miłość Paweł Szlachetko
Okładka książki Zwerbowana miłość
Paweł Szlachetko Wydawnictwo: Muza Cykl: Zwerbowana miłość (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Zwerbowana miłość (tom 1)
Muza
2010-11-24
2010-11-24
powieść polska

Końcówka lat osiemdziesiątych, czas przemian polityczno-gospodarczych w ówczesnej Polsce. Grupa oddająca władzę patrzy, aby jak najlepiej zabezpieczyć własne interesy. Grupa dochodząca do władzy bezwzględnie chce się dorobić. Czasy drapieżnej działalności, bezwzględnych ludzi. Społeczeństwo rozdarte na rozdrożu, śniące o wolności i dobrobycie. I w tym wszystkim nagle nieoczekiwane uczucie, które nie miało prawa się przytrafić. Nie tym ludziom, nie w tych okolicznościach. Nie, to nie żaden tandetny romans. To niezła lekcja historii dla młodych, którzy tych czasów nie znają. I nostalgiczne spojrzenie wstecz dla tych, którzy mieli wtedy więcej niż naście lat i coś pamiętają. Dobra historia, dobrze napisana. Bez lukru, bez upiększania. Rewelacyjnie oddany klimat tamtych lat.

Naprawdę dobrze się to czyta. Nie ma dłużyzn, wszystko dosyć składne. Jest sensacja/działania SB/ i obyczaj /prostytucja/.
Zaskakująco dobra powieść.

Zaskakująco dobra powieść.

Koniec PRL,kobieta parająca się najstarszym zawodem świata i oficer SB,co mogło z tego wyniknąć...cos co miało byc pod kontrolą i zadaniem do wykonania,na zimno,bez uczuć tylko że planowanie a życie to z reguły dwie inne sprawy.
Generalnie polecam,mnie soosbiście podobała się bardzo.

Generalnie polecam,mnie soosbiście podobała się bardzo.

Jakoś książka mnie nie porwała, mimo tego że głóna bohaterka jest interesującą osobą.
Pan A. jest niejednoznaczny niby wie czego che, potem nie wie, potem znów niby wie ale w drugą stronę, a na końcu klops :)

Wciągająca książka pełńa intryg. Koniec czasów PRL i początek RP. Kulisy polityki, afery i panienki...

On – pracownik Urzędu Bezpieczeństwa.
Ona – dewizowa prostytutka.
Spotykają się w sylwestrowy wieczór 1988 roku, a właściwie zderzają samochodami. Czy to nowa wersja „Pretty Woman”? Nie chcę zdradzać fabuły, więc ograniczę się tylko do stwierdzenia, że ta książka nie ma nic wspólnego z komedią romantyczną.
„Zwerbowana miłość” to połączenie sensacji z dramatem. Bogate tło dusznego PRL-u, puste półki w sklepach, zakupy w „Pewexie”, inwigilacja, donosicielstwo, teczki osobowe i „Solidarność”.
Autor umiejętnie połączył wątki sensacyjne z obyczajowymi. Wyszła całkiem ciekawa książka z niezłym zakończeniem.

On – pracownik Urzędu Bezpieczeństwa.
Ona – dewizowa prostytutka.
„Zwerbowana miłość” to połączenie sensacji z dramatem. Bogate tło...

To pamiętam,rok 1988/1989.Komuna się kończy,dla jednych dobrze.Dla innych nie dobrze.
Ale,co zrobić,jak system.Raj dla robotnika,wszystko po równo upada.
SB,goni resztkami sił.A Andrzej,nawiązuje kontakt z prostytutką.
Taką bardziej elegancką.
A to taka moja opis z fabuły.
Bo,teraz będzie czy się podobało.Czy nie,a więc tak i to bardzo.
Bo można się przenieść w czasy,gdzie czekaliśmy.Jak rzucą szlafroki.
Książka bardzo fajna,taka na czasie.

Ale,co zrobić,jak system.Raj dla robotnika,wszystko po równo upada.
SB,goni resztkami sił.A Andrzej,nawiązuje kontakt z prostytutką.
Taką bardziej elegancką.
A to taka moja opis z fabuły.
Bo,teraz będzie czy się podobało.Czy nie,a więc tak i to bardzo.
Bo można się przenieść w czasy,gdzie...

Rewelacyjna książka. Fabuła wciągająca od samego początku do zaskakującego końca. Gorąco polecam.

Doskonała książka. Choć temat sprzed 20 z górą lat nadal aktualny. Podobno powieść opisuje autentyczne wydarzenia, co dodaje jej dodatkowego smaku.
Prócz tego książkę czyta się, czyta i nie może się człowiek oderwać. Polecam z przekonaniem, że nikogo nie zawiedzie!!!

Doskonała pozycja. Podobno będzie kontynuacja. Już ostrzę sobie na nia pazurki :-)

Magik

Magik

Przeczytałem powieść i przyznam, że jestem zaskoczony... Zaskoczony tak dobrze napisaną fabułą i wspaniałym klimatem ostatnich lat komuny. To się rzeczywiście czyta jednym tchem. Nigdy dotąd nie słyszałem o tym autorze i tu nagle... Proszę takie ciacho.

Książka rewelacyjna. Polecam i osobiście daję 100 procentową gwarancję doskonałej lektury.

Marek

Marek

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Biblioteka
  • Przeczytane 2012
  • :-),:-),:-)
  • Legimi audio

Dodaj cytat z książki Zwerbowana miłość