The ABC murders

Agatha Christie Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Herkules Poirot (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
angielski
9780007119295
HarperCollins
Herkules Poirot (tom 13)
kryminał, sensacja, thriller
angielski
9780007119295

Książki tego typu określiłabym jako szybkie. Szybko wciągają, szybko zachwycają i szybko się o nich zapomina. Ale warte są czytania ;)

Kolejny raz sie nie domyśliłem :) jedna z lepszych, fajny klimat jak zwykle u Christie.

W "A.B.C." mamy motyw seryjnego mordercy. Razem z detektywem Herkulesem Poirot tropimy szaleńca, który wybiera swoje ofiary kierując się porządkiem alfabetycznym. Wydaje się, że robi to z wyrachowaniem, rzucając pewne wyzwanie naszemu detektywowi. Czy mordercy chodzi o zdobycie sławy, czy ma jakieś inne motywy? Jakie działania podejmie Poirot, by rozwikłać zagadkę?...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna gratka dla miłośników tego cyklu.
Poirot, Hastings, seryjny morderca i... fascynujące zakończenie.

To było moje pierwsze spotkanie z Agatą Christie i trzymam ogromne nadzieje, że nie ostatnie. Autorka PERFEKCYJNIE poprowadziła wątek kryminalny, uwielbiam głównych bohaterów, a zakończenie było bardzo zaskakujące. Ciekawym pomysłem było wtrącanie zdań po francusku, nadało to klimatu książce. Jestem na prawdę pozytywnie nastawiona do jej twórczości i nic, tylko polecam dalej!

Morderca myśli, że jest w stanie przechytrzyć wszystkich, jednak każdy popełnia błędy. Błędem mordercy było zlekceważenie Herkulesa Poirota.

Ciekawy pomysł z wykorzystaniem koncepcji seryjnego mordercy. Ofiary giną w porządku alfabetycznym i wydaje się, że morderca uśmierca ofiary bo łaknie sławy i wyzwania... ale czy tak jest na prawdę? Książka z pewnością przypadnie do...

Spdziewałam się więcej - nie było żadnego dreszczyku. Ciągle czekałam aż się rozkręci, ale się nie rozkręciło, tylko skończyło. Finał jak zwykle zaskakujący, ale całość bez szału.

Ciekawy pomysł na książkę (i na zbrodnie). Autorka nie bez powodu zyskała sobie taką sławę. Przyjemna książka i ciekawa intryga. Najbardziej urzeka mnie "delektowanie się" odkrywaniem prawdy na końcu historii.

Intryga bardzo fajna. Tym razem jest ona głównym atutem książki. Mimo wszystko bardzo fajna powieść

Duet na tropie
W kolejnej części przygód Herculesa Poirota możemy śledzić próby ujęcia seryjnego mordercy, jednak w tym przypadku nie musi on działać sam. Pomaga mu przyjaciel z dawnych lat i to właśnie z jego perspektywy poznajemy prawie całą historię zbrodni A. B. C.

Sama konstrukcja powieści jest dość klasyczna, więc w tym przypadku zaskoczenia nie będzie. Natomiast...

7 362
    1 950