To Love Again

978-0440186564
romans miłość dla kobiet

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo smutna książka. Na szczęście do głównej bohaterki los się w końcu uśmiechnął.

Opowieść o wytrwałości, odwadze i sile miłości.
Isabella ma wszystko czego może zapragnąć kobieta, lecz porywacze pozbawiają ją jej najcenniejszej części - męża. Bez niego nie czuje się sobą. Dodatkowo, wciąż ją dręczą, że porwą i jej syna. W końcu kobieta wyjeżdża, chcąc się ukryć przed światem.

Wciągająca książka, opowiadająca o tym jak szybko wszytko może się zmienić. O niezwykle silnej kobiecie, ktora mimo wszystko przetrwała. O tym, co człowiek czuje, po stracie kogoś bliskiego i w jaki sposób może sobie z tym poradzić.

Opowieść o wytrwałości, odwadze i sile miłości.

Wciągająca książka, opowiadająca o tym jak szybko wszytko może się zmienić....

Wyszperaną na bookcrossingu powieść "Pokochać znowu" zjadłam w przeciągu dwóch dni. Licząca niecałe trzysta stron, spokojnie starcza nawet na jeden wieczór. Miks dramatu,romansu i obyczajówki, niewymagająca i lekka w odbiorze.

Znana projektantka mody Isabella di San Gregorio, wraz ze swoim mężem Amadeo są właścicielami dobrze prosperującego i luksusowego domu mody w Rzymie. Urodziwa i inteligentna kobieta ma wszystko; piękną willę, pieniądze, zdrowego synka, i miłość swojego męża. Pewnego dnia sielankowe życie burzy jeden telefon...
Splot dramatycznych okoliczności odbiera Isabelli ukochanego męża. Zostaje on w brutalny sposób zamordowany.

Splendor w jakim żyje rodzina przyczynił się do tragedii. Zdruzgotana, w obawie o życie swoje i swojego dziecka kobieta, zmuszona zostaje do podjęcia bardzo trudnej decyzji. Postanawia wyjechać z kraju do Stanów, uważając przy tym ,by nikt się nie dowiedział. Bliski przyjaciel i od wielu lat zakochany w niej Bernardo pomaga w ucieczce. Początkowo tylko żeby uciszyć rozgłos ukrywa się w nowojorskim apartamencie przyjaciółki. Prowadzi firmę z drugiego końca świata i całkiem nieźle sobie radzi. Natłok pracy i obowiązków pomaga nie myśleć o rozegranym nie dawno temu dramacie,którego stała się częścią. Poświęca się także opiece nad synkiem. W ten sposób mijają miesiące, wypełnione nostalgią i smutkiem. Pod osłoną długich zimowych wieczorów, od czasu do czasu wychodzi z domu pomarzyć i powspominać. Tęskni za opuszczonym domem. Zmieniona przez życie Isabella w którymś momencie zapragnie powrócić do ludzi i otaczającego ją świata, bowiem życie toczy się dalej. Przestała czekać na wyimaginowany powrót ukochanego. Nie zdaje sobie sprawy, że znajduje się w odpowiednim miejscu by zacząć cieszyć się życiem na nowo. Oddana przyjaciółka nieświadomie przyczyni się do otwarcia nowego rozdziału w życiu Isabelli. Zapoznaje ją ze swoim przyjacielem Corbettem.

Przyjemna i pełna wzruszeń opowieść zabiera nas w podróż do majestatycznego Rzymu i pędzącego Nowego Yorku w towarzystwie fajnie przedstawionych bohaterów. Było to moje pierwsze spotkanie z Panią Steel i na tyle przyjemnie spędziłam czas,że z pewnością sięgnę po więcej.

niezła

niezła

Utrata partnera, który był największą miłością życia może doprowadzić do niewyobrażalnego bólu i wielu komplikacji życiowych. Właśnie z takim problemem styka się Isabella di San Gregorio-bohaterka powieści „Pokochać znowu”. Czy nauczy się żyć z myślą, że jej ukochanego już nie ma? Czy po raz kolejny się zakocha i odnajdzie sens życia?

Danielle Steel stworzyła kolejną, klasyczną powieść obyczajową, która porusza w całkiem ciekawy sposób tematy życia codziennego. Tym razem poznajemy losy małżeństwa San Gregorio, które prowadzi świetnie prosperujący dom mody, a wieczorami wychodzi na wystawne bale, kolacje u znanych osobistości czy najgorętsze premiery. Isabella i Amadeo wraz z pięcioletnim synkiem zamieszkują piękny dom przepełniony antykami w najlepszej dzielnicy Rzymu. Wszystko jest dosłownie jak w bajce. Ale jak to mówią, bajki kiedyś się kończą…

Pewnego dnia Amadeo zostaje porwany dla okupu, po czym okrutnie zamordowany przez porywaczy. Załamana Isabella mimo wszystko próbuje być silna i nadal prowadzi dom mody, przy pomocy przyjaciela rodziny Bernarda. Niestety dziennikarze nie dają jej spokoju. Żeby tego było mało, otrzymuje dziwny telefon z informacją, jak się okazuje fałszywą, że jej syn został uprowadzony. Zrozpaczona matka, chcąc zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku, postanawia uciec z rodzinnych Włoch w poszukiwaniu spokoju. Knuje małą intrygę, która ma na celu ukryć fakt jej podróży do Nowego Jorku. Przeprowadzka do nowego miasta pozwala jej na chwilę oddechu, jednak i tam zostaje rozpoznana. Czy kilka miesięcy ukrywania się na innym kontynencie wystarczy, by „pismaki” i porywacze zapomnieli o jej osobie? Czy będzie w stanie pokochać znowu?

Szczerze powiedziawszy spodziewałam się trochę innego rozwinięcia fabuły. Miałam nadzieję na trochę więcej akcji czy wątku sensacyjnego, niestety otrzymałam tylko dobry obyczaj. Nie mniej powieść mi się spodobała. Wciągnęła mnie postać Isabelli, która wydaje się być kruchą i trochę próżną kobietą, a mimo robi wszystko co może, by wygrać walkę z wygłodniałymi dziennikarzami, sępami chcący wykupić jej firmę czy niewiernymi znajomymi. Jest pewna siebie, uparta, pracowita. Jednak historia porusza trudny temat śmierci najbliższej osoby oraz emocje z nią związane. Isabella pokazuje w jaki sposób nie załamywać się i jak „żyć dalej”.

„Pokochać znowu” to powieść pełna nadziei, miłości, zrozumienia i cierpienia. Pisarka z tak dużym dorobkiem książek, doskonale wie, jak przedstawić emocje targające człowiekiem. To pozycja idealna dla czytelniczek oczekujących lekkiej powieści, jednak z pewną dozą dramatycznych wydarzeń.

Danielle Steel stworzyła kolejną,...

Książka opowiadająca o tym, jak bardzo cierpimy po stracie bliskiej osoby, jakie emocje nam wtedy towarzyszą. Gdy ginie bliska nam osoba, myślimy, że to tylko koszmarny sen, że za chwilę się obudzisz i będziesz mieć przy sobie tę osobę. Będziesz mógł/mogła się do niej przytulić, pocałować, usłyszeć bicie jego/jej serca. Niestety, prawda jest inna. Książka przedstawia oraz uczy tego, jak sprostać tym przeciwnościom. Uważamy, że już nikt nie zastąpi danej osoby, że już nigdy się na nikogo nie otworzymy. Główna bohaterka udowadnia nam, że tak nie musi być! Pomimo katastrofy, jaka jej się przydarzyła- potrafiła otworzyć się na innych ludzi, a co ważniejsze- zaufać im. Walka nie tylko dla przyjaźni, dziecka, ale przede wszystkim dla siebie i własne życie. Co ją uchroniło przed załamaniem czy obłędem na punkcie zmarłego męża? Miłość. Albowiem to ona jest źródłem szczęścia. Mimo, że na dobrą sprawę cierpiała, ponieważ straciła tak kochaną przez nią osobę, to potrafiła "pokochać znów". I to jest najcenniejsze. Bardzo mi się podobała książka. Mogę powiedzieć, że utożsamiałam się z ową bohaterką do tego stopnia, iż często odnajdywałam jej cechy bądź też zachowania w odniesieniu do siebie samej i swego życia.

Pokochać znowu" to jedna z wielu książek, które napisała Danielle Steel. Głównym tematem w niej poruszanym jest miłość, choć znajdujemy w niej też wiele wątków pobocznych, tak jak w innych pozycjach tej autorki.
O czym jest?
Isabela di San Grigorio to młoda kobieta, żona Amadea i matka kilkuletniego Alessandra.
Amedeo i Isabella są idealnym małżeństwem, planują powiększyć rodzinę.
Pracują w światowej sławy domu mody.
Sielankę przerywa porwanie i śmierć Amadea. Załamana kobieta chcąc chroniąc dziecko przed szaleńcami dzwoniącymi do jej domu oraz tymi, którzy zabili jej męża postanawia uciec.
Wybór pada na USA, gdzie mieszka jej przyjaciółka z młodości.
Ucieczkę pomaga jej zorganizować Bernardo, przyjaciel i jednocześnie współpracownik (jest w niej zakochany, ale swoje uczucia ukrywa, aby nie mącić w idealnym małżeństwie).
Isabella w Stanach zarządza firmą, ale męczy ją ukrywanie, siedzenie ciągle w mieszkaniu Nataszy więc spaceruje.
Nawiązuje też przyjaźń ze znajomym Nataszy, przyjaźń, która z czasem przeradza się w coś więcej.
Moim zdaniem książka jest ciekawa, choć o miłości to nie zwykły Harlequin.
Jest wiele wątków, w którym miłość zdarza się tak jakoś przypadkiem.
Pokazuje, że świat bogatych ludzi nie jest kryształowy- Isabella jest znana więc musi się ukrywać aby nie zrobiono krzywdy jej dziecku. Przez to nie może wyjść nigdzie.
W książce tej też znajdziemy dylematy moralne np: czy wdowa ma prawo do miłości, czy należy się obnosić
z bogactwem.
Na razie przeczytałam dwie książki z wielkiej kolekcji tych, które napisała Danielle Steel, ale do tych dwóch wracam często.
Są to wspomniane "Pokochać znowu" i "Rytm serca".
Uwielbiam te książki, są wspaniałe do odstresowania się :-)

O czym jest?
Amedeo i Isabella są idealnym małżeństwem, planują powiększyć...

Romans,czytałam lepsze jej książki,ale podobała mi się.

Romans,czytałam lepsze jej książki,ale podobała mi się.

Powieść 6
TO LOVE AGAIN