Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce'a Lee w życiu codziennym

Okładka książki Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce'a Lee w życiu codziennym Bruce Lee, John Little
Okładka książki Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce'a Lee w życiu codziennym
2009-12-10
2009-12-10
978-83-246-1812-5
Bartosz Oczko
psychologia bruce lee aforyzmy cytaty filozofia rozwój osobisty sztuki walki biografia

Okładka książki Sztuka kształtowania ciała Bruce Lee, John Little
Sztuka kształt... Bruce Lee, John Lit...
Okładka książki Jeet Kune Do Bruce Lee, John Little
Jeet Kune Do Bruce Lee, John Lit...
Okładka książki Tao Kung Fu. Studia nad metodą chińskiej sztuki walki Bruce Lee, John Little
Tao Kung Fu. S... Bruce Lee, John Lit...
Okładka książki Słowa Smoka Bruce Lee, John Little
Słowa Smoka Bruce Lee, John Lit...

Raczej dla fanów Bruce’a Lee niż dla osób szukających zestawu jakichś naprawdę oryginalnych aforyzmów. Wg mnie to był wielki człowiek więc czytałem z zainteresowaniem, ale też niczego lepszego poza powszechnie znanym powiedzeniem Bruce’a „Bądź jak woda, przyjacielu” nie znalazłem.

Były czasy kiedy Bruce Lee rozpalał zmysły młodych ludzi. Ktoś mi kiedyś opowiadał, że po kinowym „Wejściu smoka” był szturm młodzieży do szkół walki w Warszawie. Facet, który robił cuda ze swoim ciałem. A i podobno był jedynym, który wygrał filmową walkę z Chuckiem Norrisem. W książce czy raczej poradniku postrzegania świata i ludzi „Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce'a Lee w życiu codziennym” pod redakcją Johna Littla poznajemy Bruce'a Lee jako filozofa. Inteligentnego gościa gotowego przyjąć mądrości z różnych źródeł. Jest to pozycja, która zainteresuje każdego z otwartą głową i ciekawego świata. Pozycja, która pozwala czytelnikowi na chwilę zatrzymać się w tym zabieganym i naszpikowanym elektroniką świecie.

Ta ksiazka to wybrane przez autorow cytaty i aforyzmy legendy, ktory nauczal co jest w zyciu najwazniejsze, polecam.

Nigdy nie myślałam, że Bruce Lee był bardzo zainteresowany filozofią i to z różnych zakątków świata i epok! Do tej pory kojarzyłam go tylko z sztukami walki. Jego książka jest zbiorem aforyzmów na przeróżne tematy zawierające własne myśli, które krążą wokół uwolnienia ducha poprzez lepsze zapoznanie siebie.

Wiadomo, jak to bywa z filozofią, można się z pewnymi spostrzeżeniami zgadzać, nie zgadzać, zastanowić się, nie zrozumieć o co chodzi, czasem mieć wrażenie, że są sprzeczności. Taki urok tej dziedziny, stąd nie widzę sensu bym rozpisywała się w szczegółach o moich wrażeniach.

Bruce Lee jest z pewnością inspirującą i interesującą postacią, w dodatku bardzo szczerą, nawet do bólu, szczególnie to zauważyłam, gdy poruszył temat o filozofii, kinematografii i o ego, co mi się bardzo spodobało. Poprzez swoją książkę nie chciał pouczać, a dać do zastanowienia zachęcając do rozwoju osobistego, tylko zabrakło mi odniesień do interakcji z innymi właśnie w kontekście tego rozwoju. Może nie zdążył skupić się nad tym tematem, skoro zmarł tak młodo, mając 32 lata, a może to jest coś, co trzeba samemu odkryć w swojej podróży życia…

Wiadomo, jak to bywa z filozofią, można się z pewnymi...

Interesują mnie sztki walki
oraz wydania Bruce Lee

Interesują mnie sztki walki
oraz wydania Bruce Lee

• Sport
  • Polityczne/Wiedzowe itp
  • Koniecznie przeczytam
  • Biografie/dokumenty

Bruce Lee Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce'a Lee w życiu codziennym Zobacz więcej